Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45273033
Wiadomości
grafika
"Legendy i podania ziemi krotoszyńskiej"
"Legendy i podania ziemi krotoszyńskiej" - nowa publikacja krotoszyńskiego Muzeum

 

Właśnie ukazała się najnowsza publikacja krotoszyńskiego Muzeum, opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie, jakie od dłuższego czasu zgłaszali nam mieszkańcy okolic Krotoszyna. Poprzednia edycja „Podań i Legend Ziemi Krotoszyńskiej” wydana była w roku 2000 i już od dawna jest niedostępna, a opublikowana w niewielkim nakładzie w roku 2011 książka krotoszyńskiego Pocztu Wierzbięty: „Crothoszino. Prawdziwe i legendarne początki Krotoszyna”, zawierała tylko niektóre legendy, przeniesione dodatkowo w czasy początków miasta i sfabularyzowane.

 

Publikację naszej najnowszej książki poprzedziła wystawa plenerowa poświęcona lokalnym podaniom, którą zorganizowaliśmy we współpracy z miejscowym Urzędem Miejskim i prezentowaliśmy na krotoszyńskim Rynku latem 2017 roku.

 

Treść dwudziestu jeden podań i legend zredagował i uzupełnił o komentarze historyczne Piotr Mikołajczyk. Dodatkowo pozycję, podobnie jak wspomnianą wyżej zeszłoroczną wystawę, wzbogacono o niesamowite ilustracje autorstwa Kamilli Żaruk – miejscowej plastyczki i nauczycielki.

 

Na końcu książeczki, z dedykacją dla wszystkich miłośników wędrówek po naszej „małej ojczyźnie”, zamieszczamy niewielką mapę turystyczną ziemi krotoszyńskiej. Została nam ona udostępniona, dzięki życzliwości CDP Agencji Reklamowo-Artystycznej Jarosława Reisinga i ma za zadanie ułatwić odnalezienie niektórych legendarnych miejsc i obiektów.

 

Premiera publikacji odbędzie się podczas tegorocznej „Nocy Muzeów” 19 maja tego roku. Będzie można ją tego dnia nabyć w promocyjnej cenie.

 

Serdecznie zapraszamy i polecamy!

ikona daty17-05-2018, 10:30 ikona autoraRedaktor Muzeum ikona wyświetleń2801
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt