Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45273418
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Urodzeni w roku jubileuszowym dostają kolorowe książeczki

22 stycznia burmistrz Franciszek Marszałek wraz z dyr. KBP Ewą Bukowską oraz kierownik USC Renatą Pflantz odwiedził pp. Rybów zamieszkałych w Krotoszynie i ich synka Leona.

 

8 stycznia br. pani Alina Ryba urodziła synka. Maleńki krotoszynianin jest dzieckiem, które przyszło na świat w pierwszych dniach roku 600-lecia Krotoszyna. Z tej okazji burmistrz wręczył pani Alinie i panu Piotrowi Rybie, ojcu dziecka, dyplom gratulacyjny i książeczkę do czytania dla dzieci.

Takie same dyplomy i kolorowe książeczki czekają w USC na wszystkich młodych mieszkańców Krotoszyna, którzy przyjdą na świat w roku 2015. Będą wręczane rodzicom podczas zgłaszania urodzenia dziecka.

(eliz)

 

* * *

Książka dla noworodka

Ruszyła jedna z zaplanowanych akcji jubileuszu 600-lecia miasta Krotoszyna. Komitet organizacyjny jubileuszu oraz Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera zainicjowali  pomysł podarowania każdemu nowo narodzonemu dziecku książeczki - bajeczki.

Każdy noworodek urodzony w roku 600–lecia miasta Krotoszyna otrzyma taką książeczkę. 

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna od lat aktywnie angażuje się w realizację wielu przedsięwzięć na rzecz dzieci. W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” nasza biblioteka podejmuje szereg działań edukacyjnych, zabiegając o wprowadzenie codziennego głośnego czytania w rodzinach, stąd cieszymy się bardzo, że nasza akcja może być kontynuowana w tak ważnych dniach roku jubileuszowego 600–lecie miasta Krotoszyna.

Codzienne czytanie swoim pociechom to ważna inwestycja w dziecka przyszłość. Podarowana książeczka ma na celu kontynuację lub ropoczęcie głośnego czytania w każdym domu oraz rozbudzenie już od najmłodszych lat u dzieci zainteresowań czytelniczych.

Marlena Nabzdyk

ikona daty23-01-2015, 12:22 ikona autoraib ikona wyświetleń6946
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt