ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
43863952
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
Jesteśmy znowu Fair Play! (fot.)
Krotoszyn po raz drugi został zaliczony do grona laureatów krajowego konkursu Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
12 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się galowe spotkanie podsumowujące tegoroczną, czwartą już, edycję certyfikacji. Nasza gmina wzięła w niej udział po raz drugi, w obu przypadkach z powodzeniem. W sali Koncertowej Pałacu spotkali się organizatorzy i patroni konkursu wraz z przedstawicielami nagrodzonych i wyróżnionych gmin, miast i miasteczek. Po uroczystych przemówieniach laureaci odebrali gratulacje i certyfikaty.

Jak przyznali organizatorzy, konkurs dla gmin staje się coraz bardziej popularny w całym kraju. Coraz więcej samorządów stara się o zdobycie tytułu, który dla inwestorów jest synonimem pozytywnych zmian zachodzących w gminnych urzędach. Przy ocenie konkursowej gmin bierze się bowiem pod uwagę przede wszystkim jakość obsługi inwestycyjnej, między innymi: szybkość i terminowość, kompetencje pracowników i ich wrażliwość na problemy inwestorów. Informacje na te tematy organizatorzy zbierają poprzez ankiety wypełniane przez losowo wybranych inwestorów.

- Chcemy promować najlepsze gminy, chcemy także ułatwić inwestorom zbieranie informacji o tych samorządach, które stwarzają dobre warunki i korzystny klimat dla rozwoju gospodarczego – mówił na spotkaniu Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Minister ds. europejskich Jarosław Pietras podkreślił rolę doskonałego przygotowania gmin do obsługi inwestorów, także unijnych. Doradca prezydenta, prof. Katarzyna Dudkowska-Małysz przypomniała, jak wyglądało to przygotowanie w polskich gminach kilka lat temu i jak ogromne zmiany zaszły w tej dziedzinie do chwili obecnej. O idei konkursu mówili także poseł Artur Zawisza i prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym Mieczysław Bąk, będący równocześnie dyrektorem komisji konkursowej.

Zgodnie z regulaminem konkursu trzykrotne zdobycie tytułu pozwala na bezterminowe korzystanie z tego miana.

Krotoszyn dostał tytuł Gmina Fair Play 2005 w kategorii gmin miejskich. W stolicy reprezentował nas burmistrz Julian Jokś i przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Świca.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą. (eliz)

Galeria zdjęć - fot. x6 Izabela BartośSpotkanie otworzył Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej W gronie przemawiających był także poseł Andrzej Zawisza, członek komisji konkursowej  Gratulacje i certyfikat przyznany naszej gminie odebrał burmistrz Julian Jokś 


 
Krotoszyn zdobył certyfikat w kategorii gmin miejskich. Uhonorowani reprezentaci miast (od lewej): Zawiercie (woj. śląskie), Skarzysko-Kamienna (świętokrzyskie), Starachowice (świętokrzyskie), Krotoszyn, Oborniki i Śrem (wielkopolskie), Koszalin i Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
 

 
W stolicy reprezentował nas burmistrz Jokś (z prawej) oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Świca
 

 
Sukces wieńczący starania o certyfikat cieszył wszystkich zaproszonych do udziału w spotkaniu galowym


Zobacz także:
--------->  Krotoszyn Fair Play 2005!  <---------

ikona daty13-10-2005, 12:54 ikona wyświetleń11916
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt