Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45272691
Wiadomości
Jesteśmy znowu Fair Play! (fot.)
Krotoszyn po raz drugi został zaliczony do grona laureatów krajowego konkursu Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
12 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się galowe spotkanie podsumowujące tegoroczną, czwartą już, edycję certyfikacji. Nasza gmina wzięła w niej udział po raz drugi, w obu przypadkach z powodzeniem. W sali Koncertowej Pałacu spotkali się organizatorzy i patroni konkursu wraz z przedstawicielami nagrodzonych i wyróżnionych gmin, miast i miasteczek. Po uroczystych przemówieniach laureaci odebrali gratulacje i certyfikaty.

Jak przyznali organizatorzy, konkurs dla gmin staje się coraz bardziej popularny w całym kraju. Coraz więcej samorządów stara się o zdobycie tytułu, który dla inwestorów jest synonimem pozytywnych zmian zachodzących w gminnych urzędach. Przy ocenie konkursowej gmin bierze się bowiem pod uwagę przede wszystkim jakość obsługi inwestycyjnej, między innymi: szybkość i terminowość, kompetencje pracowników i ich wrażliwość na problemy inwestorów. Informacje na te tematy organizatorzy zbierają poprzez ankiety wypełniane przez losowo wybranych inwestorów.

- Chcemy promować najlepsze gminy, chcemy także ułatwić inwestorom zbieranie informacji o tych samorządach, które stwarzają dobre warunki i korzystny klimat dla rozwoju gospodarczego – mówił na spotkaniu Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Minister ds. europejskich Jarosław Pietras podkreślił rolę doskonałego przygotowania gmin do obsługi inwestorów, także unijnych. Doradca prezydenta, prof. Katarzyna Dudkowska-Małysz przypomniała, jak wyglądało to przygotowanie w polskich gminach kilka lat temu i jak ogromne zmiany zaszły w tej dziedzinie do chwili obecnej. O idei konkursu mówili także poseł Artur Zawisza i prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym Mieczysław Bąk, będący równocześnie dyrektorem komisji konkursowej.

Zgodnie z regulaminem konkursu trzykrotne zdobycie tytułu pozwala na bezterminowe korzystanie z tego miana.

Krotoszyn dostał tytuł Gmina Fair Play 2005 w kategorii gmin miejskich. W stolicy reprezentował nas burmistrz Julian Jokś i przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Świca.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą. (eliz)

Galeria zdjęć - fot. x6 Izabela BartośSpotkanie otworzył Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej W gronie przemawiających był także poseł Andrzej Zawisza, członek komisji konkursowej  Gratulacje i certyfikat przyznany naszej gminie odebrał burmistrz Julian Jokś 


 
Krotoszyn zdobył certyfikat w kategorii gmin miejskich. Uhonorowani reprezentaci miast (od lewej): Zawiercie (woj. śląskie), Skarzysko-Kamienna (świętokrzyskie), Starachowice (świętokrzyskie), Krotoszyn, Oborniki i Śrem (wielkopolskie), Koszalin i Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
 

 
W stolicy reprezentował nas burmistrz Jokś (z prawej) oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Świca
 

 
Sukces wieńczący starania o certyfikat cieszył wszystkich zaproszonych do udziału w spotkaniu galowym


Zobacz także:
--------->  Krotoszyn Fair Play 2005!  <---------

ikona daty13-10-2005, 12:54 ikona wyświetleń12198
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt