ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44332268
znajdz_lokal_780.jpg
Wiadomości
Certyfikat dla Urzędu Miejskiego (fot.)
4 marca 2006 r. o godz. 11.00 w siedzibie Agory SA na ul. Czerskiej w Warszawie - podczas finałowego spotkania programu Przejrzysta Polska - Franciszek Marszałek, zastępca burmistrza Krotoszyna, odebrał certyfikat akcji dla Urzędu Miejskiego.
Akcja społeczna Przejrzysta Polska prowadzona była przez Gazetę Wyborczą przy wsparciu Fundacji Agory, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego. - Chcemy, by promowanie uczciwości i skuteczności w samorządach przyczyniło się do poprawy jakości życia publicznego oraz do pobudzania aktywności obywatelskiej – tak organizatorzy zachęcali do udziału w programie.

Przejrzysta Polska była skierowana do samorządów terytorialnych, które były gotowe udoskonalać praktykę sprawowania władzy i administrowania, współpracując z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami. Uczestnicy akcji mieli do zrealizowania zadania obligatoryjne i dodatkowe, oparte na sześciu zasadach: przejrzystości, braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości i rozliczalności. Sprawozdania z ich wykonania trzeba było przesłać w podanych terminach do organizatora.

Akces do akcji zgłosiło ponad 700 gmin i powiatów, dyplom certyfikacyjny uzyskało 398 uczestników. Certyfikaty wręczono także 12 gminom biorącym udział w programie pilotażowym w roku 2004.

Udział w akcji był bezpłatny, jednak uczestnicy mogli przy wykonaniu zadań korzystać z pomocy firm konsultingowych, co dla niektórych samorządów okazało się dość kosztownym przedsięwzięciem. Urząd Miejski w Krotoszynie wykonał wszystkie zadania we własnym zakresie.

Wręczenie certyfikatów zostało poprzedzone debatą na temat samorządu w Polsce. Wzięli w niej udział minister Ludwik Dorn (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji) i poseł Jan Rokita (wiceprzewodniczący klubu PO). Akcję podsumowała Anna Hejda jako ekspert Przejrzystej Polski, natomiast Barbara Imiołczyk, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, zapowiedziała kontynuację programu. W imieniu naszego Urzędu Miejskiego certyfikat odebrał zastępca burmistrza Franciszek Marszałek.

Burmistrz Julian Jokś wyraził zainteresowanie dalszym udziałem w Przejrzystej Polsce. W powiecie krotoszyńskim certyfikat uzyskał także Koźmin Wielkopolski. (eliz)

Galeria zdjęć:


Kliknij, aby uzyskać powiększenie...


ikona daty06-03-2006, 12:31 ikona wyświetleń9480
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt