Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
40089415
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Dyrektorzy pracują wspólnie- kolejne spotkanie

Dyrektorzy wspólnie z przedstawicielami organów prowadzących gmin z terenu powiatu krotoszyńskiego pracują nad organizacją wprowadzania zmian w systemie oświaty.

 

Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie 13 grudnia po raz kolejny zorganizował cykliczne spotkanie szkoleniowe sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych z powiatu krotoszyńskiego. Tym razem na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele organów prowadzących placówki oświatowe z terenu powiatu oraz przedstawiciel Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

 

Dyrektorzy wspólnie z przedstawicielami poszczególnych gmin i powiatu omawiali planowane zmiany z udziałem wiceburmistrza Krotoszyna Ryszarda Czuszke. Poszczególne organy prowadzące placówki oświatowe reprezentowali: pani Irena Serek - miasto i gminę Koźmin Wlkp., pani Sylwia Wachowiak – miasto i gminę Kobylin, pan Henryk Jankowski – gminę Rozdrażew, pan Władysław Ulatowski - miasto i gminę Zduny, pan Ryszard Czuszke i pani Małgorzata Mielcarek – miasto i gminę Krotoszyn oraz pan Przemysław Wójcik – powiat krotoszyński. Kuratorium reprezentiowała pani Irena Dobra, starszy wizytator. Szkolenie odbyło się w Zespole Szkół Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kobylinie, który na spotkaniu reprezentowała pani Katarzyna Jackowska, dyrektor placówki.

 

Tematem spotkania były propozycje zmian w systemie oświaty, które mają zostać wprowadzone 1 września 2017 roku. Dyrektorzy placówek oświatowych wspólnie z przedstawicielami organów prowadzących dyskutowali nad możliwościami oraz realnym wprowadzeniem nowego systemu oświaty w poszczególnych gminach. Dzielili się także doświadczeniem z dobrych praktyk wypracowanych w poszczególnych gminach. Pani Irena Dobra przedstawiła projekt rozporządzenia w sprawie organizacji publicznych szkół i przedszkoli.

 

 Mariola Kaźmierczak

Dyrektor SODN w Krotoszynie

 

 

 

ikona daty22-12-2016, 11:56 ikona autoraib ikona wyświetleń2128
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt