Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45693232
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Akademia Zdrowia w Benicach

Szkoła Podstawowa w Benicach od wielu lat podejmuje działania mające na celu rozpowszechnianie zdrowego stylu życia. Liczne akcje prozdrowotne dały podstawę do włączenia w życie programu Akademia Zdrowia. Pomysł realizacji programu powstał w wyniku obserwacji nawyków żywieniowych i sprawności ruchowej uczniów oraz w nawiązaniu do programu MEN Szkoła z witaminą. Koordynatorami programu są nauczyciele: panie Renata Gut i Monika Frukowska oraz pan Mariusz Marcisz.

 

Zgodnie z podjętą ideą, zorganizowano m.in. międzyklasowy piknik kulinarny, na który przekąski młodzi kucharze dobierali rozsądnie, analizując piramidę zdrowego żywienia i w ten sposób stali się kreatorami najzdrowszego szwedzkiego stołu w historii benickiej placówki. Odbyło się także spotkanie z dietetykiem p. Darią Kaźmierczak, która przekazała rodzicom uczniów podstawowe informacje na temat tego, jak powinno się odżywiać dziecko, aby było zdrowe i dobrze przyswajało wiedzę w szkole. Bowiem zdrowo odżywiony uczeń - dobrze czuje się w szkole i lepiej się uczy. Zwieńczeniem spotkania były warsztaty pt. Wielka lekcja gotowania zdrowego śniadania. Nie obyło się też bez spotkania z lekarzem. Uczniowie gościli u siebie lek. med. p. Macieja Hoffmanna. Spotkanie odbyło się pod hasłem Efekty złych nawyków żywieniowych - zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna ochroną przed chorobami. Młodzież dowiedziała się, jaki wpływ na zdrowie ma dieta i aktywność fizyczna. By nauka nie poszła w las, uczniowie wybrali się na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała również krótki układ taneczny w myśl zasady Wyginam śmiało ciało. Ćwiczenia te okazały się bardzo udaną aktywną przerwą.

 

Przeprowadzone dotychczas działania spotkały się z dużą aprobatą zarówno braci uczniowskiej, jak i rodziców. Przed nami jeszcze daleka droga do wyznaczonego celu, ale sukcesywnie realizujemy zadania, pamiętając, iż nawet tysiącmilowa wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku.

ikona daty07-12-2017, 14:28 ikona autoraib ikona wyświetleń1487
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt