Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45692844
Wiadomości
grafika
Programowanie ze Scottie Go w Kobiernie

Uczniowie klasy III kobierskiej szkoły w poniedziałek 27 listopada 2017 roku podczas zajęć komputerowych rozpoczęli wspaniałą przygodę nauki programowania z kosmitą Scottiem.

Scottie Go to multimedialna, fabularna gra edukacyjna wykorzystująca do pisania kodu realne, wygodne i przyjazne tekturowe klocki. Na gracza czeka 10 poziomów gry, każdy po prawie dziesięć plansz. Po wykonaniu jednego zadania, odblokowywane jest kolejne, o wyższym stopniu trudności. W czasie gry, gracz „bawiąc się” realizuje pełny podstawowy kurs kodowania od pisania prostych funkcji (poruszanie Scottiem, skakanie, podnoszenie obiektów, uruchamianie urządzeń), po instrukcje warunkowe, zmienne i pętle.

Po uruchomieniu mobilnej aplikacji, uczniowie otrzymali planszę, treść zadania do wykonania (problem) oraz listę niezbędnych do wykonania tego zadania klocków. Układając z klocków kod wykonywali wskazane zadania. Po ułożeniu kodu wykonywali jego zdjęcie przy pomocy aparatu zainstalowanego w notebooku.

System po rozpoznaniu klocków wprowadzał w ruch Scottiego. Po wykonaniu prawidłowo zadania uczeń przechodził do kolejnego poziomu.

Podczas kolejnych lekcji programowania uczniowie pomogą Scottiemu skompletować wszystkie niezbędne urządzenia do uruchomienia rakiety. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia ze Scottiem.

Na prośbę dzieci z pozostałych klas zabawy ze Scottiem będą przeprowadzane w naszej szkole cyklicznie również dla uczniów klas starszych.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Dominika Stasik

Dyrektor Szkoły

 

 

 

 

ikona daty07-12-2017, 14:53 ikona autoraPB ikona wyświetleń1451
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt