Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45258472
Wiadomości
grafika
II etap olimpiady o ubezpieczeniach tuż-tuż!

Znamy już wyniki I etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do kolejnego, wojewódzkiego etapu zakwalifikowało się 21 trzyosobowych zespołów z wielkopolskich szkół, w tym aż osiem z południowej Wielkopolski.

 

Z roku na rok rośnie zainteresowanie uczniów i nauczycieli projektem edukacyjnym „Lekcje z ZUS” i Olimpiadą. W pierwszej edycji w 2014 roku w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tys. uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tys. zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Tegoroczny pierwszy etap szkolny Olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół z całej Polski.

 

W Wielkopolsce w pierwszym etapie szkolnym Olimpiady wzięło udział 2 207 uczniów z 64 szkół. Etap ten wyłonił 21 zespołów, które w połowie marca zawalczą o awans do finału. Z południowej Wielkopolski to aż osiem zespołów ze szkół: II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie, a także Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krotoszynie.

 

Etap wojewódzki odbędzie się w Poznaniu. Wówczas poznamy drużynę, która jako jedna z 16 drużyn z całej Polski, wejdzie do finału Olimpiady. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w II etapie Olimpiady.

 

Finałowa rozgrywka odbędzie się w kwietniu w Centrali ZUS w Warszawie. Do zdobycia będą cenne nagrody rzeczowe oraz indeksy uczelni, z którymi ZUS podpisał umowy o współpracy. Więcej na ten temat http://www.zus.pl/edukacja.

 

Dla uczniów zainteresowanych Olimpiadą, ZUS uruchomi w połowie lutego na Facebook’u oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage‘u publikowane będą informacje, które będą pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

 

Lista uczestników zakwalifikowanych do drugiego – wojewódzkiego – etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada-wiedzy/i-etap.

 

Trzymamy kciuki za Olimpijczyków! Powodzenia!

 

Ewa Szymankiewicz

koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji

Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim

ikona daty05-02-2018, 15:03 ikona autoraPB ikona wyświetleń1483
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt