Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45187731
Wiadomości
Rewitalizacja al. Powstańców Wlkp. w Krotoszynie

W ramach zadania projektuje się zmianę zagospodarowania ulicy polegającą na wprowadzeniu jednolitej szerokości obu jezdni. Każda z nich projektowana jest, jako jednokierunkowa. Łączą się one w pięciu miejscach przebudowywanej alei. Wzdłuż jezdni północnej zorganizowano ciąg miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych zlokalizowanych przy ciągach pieszych i dostępnych z tych ciągów. Przy skrzyżowaniu z drogą krajową zaprojektowano 2 miejsca postojowe dla autobusów. Wzdłuż północnej i południowej pierzei ulicy przebudowuje się nawierzchnię i przebieg chodników, przy czym przy chodniku północnym zachowuje się i uporządkowuje przebieg pasa zieleni niskiej oddzielającej jezdnię od chodnika.
 
Środkowy pas alei przeznaczono na tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Oś stanowi teren zieleni niskiej z istniejącym podwójnym szpalerem drzew. W związku z brakami drzew w szpalerze planuje się uzupełnić je dodatkowymi nasadzeniami tego samego gatunku.
 
W osi założenia przebiega ciąg pieszy oraz ścieżka rowerowa, gdzie wymagana jest równa, gładka nawierzchnia. Ścieżka rowerowa zakończona jest z dwóch stron alei małymi rondami umożliwiającymi bezkolizyjne nawrócenie. Przebiegający wzdłuż ścieżki rowerowej chodnik uzupełniają ławki oraz małe place, ukształtowane za pomocą wydzielenia materiałowego w posadzce. W tych miejscach projektuje się urządzenia umożliwiające, poprzez interakcje z użytkownikiem, poznawanie podstawowych praw fizyki i mające wysokie walory dydaktyczne. W pobliżu tych urządzeń zaprojektowano również ławki.
 
Cały ciąg al. Powstańców Wlkp. będzie mógł funkcjonować, jako ścieżka dydaktyczna oraz miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli uprawiać sport. Ma to ożywić to miejsce i zmienić je ze zwykłego martwego ciągu komunikacyjnego, jaki funkcjonuje obecnie w miejsce integracji lokalnej społeczności. Wymieniony obszar zostanie uzupełniony o sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągową a także energetyczną oświetlenia ulicznego.
 
 
<--- W załącznikach obok znajduje się projekt i wizualizacje...
 
 
 
 
 

Otwórz załącznik nr 1 - Projekt zagospodarowania terenu
 
 
 

ikona daty03-02-2017, 15:07 ikona autoraaa ikona wyświetleń7908
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt