ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1procent_200.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
41233348
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Piękna Gmina. Nowy Folwark świętował Dzień Kobiet

Kiedyś 8 marca obchodzony był bardzo hucznie, każda z pań dostawała od swojego pracodawcy goździka, rajstopy lub inny prezent niezbędny dla płci pięknej. Z łezką w oku często wspominają te czasy nasze babcie, kiedy obchody ich święta i prawa jakie nabywały z dnia na dzień całkowicie zmieniały ich możliwości (zwłaszcza zawodowe). Obecnie dzień ten, w dalszym ciągu wyjątkowy, wygląda nieco inaczej, a panowie najczęściej obsypują kobiety kwiatami i słodkościami, poświęcając im więcej czasu i uwagi niż zwykle.

 

Również Panie z naszej wsi wspominały te czasy podczas tegorocznego spotkania, które odbyło się 9 marca 2017 r. w świetlicy wiejskiej Nowego Folwarku. Dzień Kobiet zorganizowało tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich (KGW). Na początku Panie otrzymały w prezencie symboliczne kwiatki i słodkości od Panów z Rady Sołeckiej i Kółka Rolniczego, po czym mieszkańcy mogli zasiąść do nakrytego stołu i zjeść ciepły posiłek w miłym towarzystwie.

 

Następnie sprawozdania ze swojej działalności przedstawili przewodniczący Kółka Rolniczego Jan Marcinkowski i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Folwarku Krystyna Augustyniak.

 

W kolejnej części spotkania wystąpił pan Tadeusz Radajewski, przedstawiciel Miejsko-Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, oraz pani Kazimiera Bardzik, która opisała aktywność Kół Gospodyń Wiejskich oraz Ludowych Zespołów Wiejskich działających w powiecie krotoszyńskim.

Ostatnim punktem była gorąca dyskusja na temat współczesnych problemów Kół Gospodyń Wiejskich i innych organizacji działających w Nowym Folwarku. Omówiono również plan działania na cały rok. Organizatorzy serdecznie dziękują przybyłym gościom oraz firmie cateringowej za przygotowanie posiłków.

Paulina Lis

ikona daty13-03-2017, 12:23 ikona autoraib ikona wyświetleń1139
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt