Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
39979934
Wiadomości
grafika
Otrzymali sprzęt komputerowy

Miasto i Gmina Krotoszyn zakończyło realizację projektu pn.: „Ochrona najbiedniejszych mieszkańców miasta Krotoszyn przed wykluczeniem cyfrowym” dofinansowanego w ramach program operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka", działanie 8.3. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion".

Głównym celem projektu było zapewnienie najbiedniejszym mieszkańcom miasta dostępu do internetu. Projekt przewidywał dostarczenie 100 osobom sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i licencjami. Ponadto wybrane osoby zostały przeszkolone w zakresie opanowania podstawowych umiejętności pracy z komputerem, wykorzystania pakietu OpenOffice oraz korzystania z Internetu.

Miasto i Gmina Krotoszyn przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krotoszynie przygotowało listę rodzin o najniższych dochodach w Gminie, wyrażających zgodę na udział w projekcie, z których ostatecznie wyłoniono listę 100 beneficjentów końcowych spełniających kryteria techniczne i merytoryczne.

 

Dobór osób przeprowadzony został według poniższych kryteriów merytorycznych:

- dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, typowana do otrzymania wsparcia we współpracy ze szkołą oraz/lub ośrodkami pomocy społecznej,

- osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym,

- gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych,

- gospodarstwa domowe spełniające kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia  w ramach systemu pomocy społecznej.

Aktualnie trwa podpisywanie z beneficjentami umów darowizny celem nieodpłatnego przekazania Beneficjentom komputerów przenośnych.

 

Beneficjenci w/w projektu, którzy jeszcze nie podpisali umowy darowizny proszeni są o kontakt osobisty w siedzibie Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, ul. Kołłątaja 5, budynek B, pok. 16 lub 17 lub telefoniczny pod nr 62 722 74 48.

(wz)

ikona daty14-03-2017, 10:21 ikona autorammc ikona wyświetleń1800
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt