ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42316916
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja12-05-2017 08:28
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć3
Najlepszy w Polsce Honorowy Koordynator akcji Cała Polska czyta dzieciom działa w naszej bibliotece

 

25 marca 2017r., podczas XVI Poznańskich Spotkań Targowych Książka Dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców w Poznaniu, odbył się Finał kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Za pracę w uznaniu wyjątkowych zasług w krzewieniu idei czytania dzieciom w roku 2016, otrzymała dyplom podziękowania z tytułem Honorowego Koordynatora Roku 2016 oraz nagrody z rąk prezesa Fundacji ABCXXI, Ireny Koźmińskiej odebrała Marlena Nabzdyk kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie.

 

Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dorosłym, że codzienne czytanie dziecku to najlepszy sposób na rozwój inteligencji emocjonalnej.

 

Nagroda otrzymana przez Marlenę Nabzdyk dotyczyła roku szkolnego 2015/2016, w czasie którego miało miejsce wiele inicjatyw podejmowanych w celu promocji czytelnictwa i książki wśród najmłodszych. Na przestrzeni tych kilkunastu miesięcy biblioteka zorganizowała skierowane do dzieci i młodzieży imprezy czytelnicze, wśród których znalazły się czytanie we wszystkich filiach bibliotecznych Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera, pogadanki i warsztaty o wartości czytania, organizowanie imprez dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, Noc Bibliotek oraz Wakacje z książką, czyli czytanie w czasie wakacji, postrzeganie i propagowanie czytania jako przyjemności spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież z książką. Zachęcanie i przyzwyczajanie rodziców do tego aby czytali dzieciom. Czytamy dużo, głośno i wszędzie tam, gdzie tylko nadarzy się okazja, wspólne lektury przynoszą zadziwiające efekty np. dzieci coraz dłużej potrafią się skoncentrować. Zaproszeni goście bardzo czytają w Bibliotece, ale również szukamy miejsc nietypowych, przyjaznych do czytania np. szpitalny oddział dla dzieci, Galeria Krotoszyńska, przy fontannie na Rynku, podczas Jarmarku Organizacji Pozarządowych – Festiwal Aktywnych Sąsiadów, wspólne z Bankiem PKO Bank Polski Oddział Krotoszyn. Wszędzie tam zachęcamy rodziców i nie tylko do wspólnego czytania.

 

Przez cały rok promowane jest czytanie podczas spotkań w Klubie Mam – miejsca przyjaznego dla najmłodszych dzieci i ich mam. Zachęcamy do czytania wszystkie szkoły i przedszkola, propagujemy idee czytania we wszystkich miejscach przyjaznych książce, bierzemy udział w dużych festynach i imprezach – kształtując nawyk codziennego czytania wśród wszystkich mieszkańców Krotoszyna.

 

Aby rozpowszechnić akcję Cała Polska Czyta Dzieciom cały czas trwa akcja „Książka dla noworodka”, która polega na wręczaniu książeczek dla nowonarodzonych dzieci z terenu Krotoszyna. Przy odbiorze aktu urodzenia w Urzędzie Stanu Cywilnego, każdy rodzic otrzymuje książkę z załączoną ulotką o działalności Biblioteki. Ma to być zachętą do korzystania z usług naszej książnicy.

 

W tym roku otrzymaliśmy po raz kolejny nagrodę w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom w roku szkolnym 2015/2016”. Przyznana nagroda to wielki sukces Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera, która propaguje akcję już od 15 lat. Z ponad 106 bibliotek z całego kraju, biorących udział w kampanii, kapituła konkursu uhonorowała i przyznała 13 nagród równorzędnych dla najlepiej przeprowadzonych akcji. Ta prestiżowa nagroda jest więc ogromną radością dla naszych bibliotekarzy i dowodem na to, że ich działania zostały docenione.

 

Dyrektor oraz pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękują: przedstawicielom samorządów gminy i starostwa, szkołom, przedszkolom, bibliotekom gminnym powiatu krotoszyńskiego i filiom bibliotecznym KBP oraz różnym grupom zawodowym, które włączyły się w organizowanie akcji i pomagają w jej realizacji.

 

Tekst i zdjęcia: KBP

 

 

ikona daty31-03-2017, 14:22 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2055
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt