ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42316928
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Prace na boisku w Kobiernie

Kwiecień to bardzo intensywny czas dla rolników, ale i również dla wszystkich tych, którzy mają ogród, czy przydomowy ogródek Mimo tego rodzice z naszej szkoły znaleźli czas by zadbać o boisko i trawniki znajdujące się na terenie naszej placówki. Rada Rodziców wypożyczyła profesjonalny sprzęt: siewniki, walce, spalinowy wertykulator.

Wertykulacja to pionowe nacinanie darni. Dokonuje się jej za pomocą specjalnego urządzenia pionowo nacinającego darń – wertykulatora, którego metalowe ostrza tną darń i wyrzucają z niej to, co zbędne: martwe części roślin, chwasty, mech. Płytkie nacinanie trawie pomoże, a dla szkodników jest zabójcze. Obumarłe resztki roślin utrudniają przedostanie się do gleby składników mineralnych, powietrza, wody.

Kolejny zabieg, jaki zastosowaliśmy to aeracja, która daje podobne rezultaty, jednak przebiega ona inaczej. To zabieg nakłuwania, nie nacinania, darni kolcami, aby napowietrzyć, a przy okazji rozluźnić, glebę. Dzięki temu następuje jej wyrównanie, korzenie nabierają siły, a trawa zostaje pobudzona do wzrostu. Aeracja przydaje się zwłaszcza powierzchniom często użytkowanym, można ją wykonywać częściej niż wertykulację – nawet kilka razy w trakcie sezonu, wiosną, późnym latem.

Ze środków zebranych przez Radę Rodziców zakupiono kilka krzewów, korę oraz kwitnące rośliny doniczkowe, które atrakcyjnie ozdobią wejście do budynku szkoły. Z funduszy szkolnych zakupiliśmy nawóz oraz trawę. Pan Zenon Czubak z Kobierna podarował nam wapno, – za które serdecznie dziękujemy.

I tym razem rodzice dowiedli, że zależy im na szkole i dobrym wizerunku wioski. Przez najbliższych kilka miesięcy boisko szkolne będzie wyłączone z użytku, aby trawa mogła się odrodzić, a boisko wróciło do dawnej świetności.

Mamy nadzieję, że wykonane zabiegi pielęgnacyjne, jakie zostały wykonane na szkolnym boisku pozwolą naszym uczniom cieszyć się w następnym sezonie piękną murawą.

Apelujemy, więc do wszystkich dzieci oraz okolicznych mieszkańców, aby nie łamali zakazu korzystania z boiska. Niszczenie mienia szkoły i urządzeń, jakie na tym terenie się znajdują jest łamaniem przepisów i za umyślne szkody będziemy wyciągać konsekwencje.

Rodzice uczestniczący w pracach na boisku Szkoły Podstawowej w Kobiernie w dniu

03.04.2017 r.

1. p. Agnieszka Regulska

2. p. Dariusz Regulski

3. p. Karolina Rebelka

4. p. Izabela Krawczyk

5. p. Natalia Kalak

6. p. Mirosław Marciszak

Uczniowie uczestniczący w pracach:

1) Dominik Gąsiorek

2) Maciej Włoch

3) Artur Kęsy

4) Miłosz Rebelka

5) Kamil Krawczyk

6) Bartosz Kołaski

7) Zuzanna Garbatowska

8) Mateusz Gąsiorek

9) Wiktor Regulski

10) Zuzanna Krawczyk

Nauczyciele:

1) nauczyciel wychowania fizycznego

2) p. Dominika Stasik

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. bo. Michał Kozala w Kobiernie dziękuje wszystkim rodzicom i uczniom za ofiarną pracę na szkolnym boisku sportowym oraz trawnikach, jakie znajdują się na terenie naszej placówki.

 

D. Stasik

ikona daty10-04-2017, 11:53 ikona autoraib ikona wyświetleń1129
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt