ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42317962
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Badania profilaktyczne dla mężczyzn

 

Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” w Krotoszynie  zaprasza panów - mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego powyżej 45-tego roku życia na nieodpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego (prostaty).

 

Wg danych epidemiologicznych rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów dotykających panów i drugim, po raku płuc, najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym u mężczyzn. Ta groźna choroba nowotworowa dotyka w naszym kraju 20 na 100 mężczyzn i jest wykrywana zbyt często w zaawansowanym stadium, co znacznie zmniejsza szanse na jej wyleczenie.

 

Główne czynniki ryzyka raka prostaty to wiek i obciążenia dziedziczne - rak prostaty u ojca lub brata. Jak wykazują badania ryzyko zachorowania wzrasta u panów po 40 roku życia i jest to pierwszy moment, w którym warto pomyśleć o systematycznych badaniach profilaktycznych. Rak prostaty jest bowiem nowotworem, który rozwija się bardzo wolno, a w konsekwencji trudno zauważyć niepokojące objawy choroby. Z tych powodów pojawienie się już pierwszych sygnałów, takich jak trudności z oddawaniem moczu, osłabiony strumień moczu, ból i pieczenie przy oddawaniu moczu, świadczących o pojawiających się problemach z prostatą powinno aktywizować do troski o własne zdrowie i do wizyty u urologa. Objawy te nie muszą wcale oznaczać nowotworu złośliwego ale  wczesne wykrycie i określenie charakteru choroby umożliwi podjęcie skutecznego leczenia.

 

Jeżeli zatem obserwujesz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy dotyczące układu moczowo-płciowego skorzystaj z organizowanej akcji badań profilaktycznych. Zgodnie z hasłem projektu „SAM DECYDUJĘ O SOBIE” zgłoś się na prowadzone przez Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” badania współfinansowane przez Powiat Krotoszyński. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na załączonym plakacie.

 

 

ikona daty11-04-2017, 12:47 ikona autoracki jj ikona wyświetleń1707
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt