ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42364687
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Zawodnicy LKS Ceramik z medalami

W dniach od 2 do 4 maja najlepsi kadeci spotkali się na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie. Impreza ta ma rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, a zawodnicy biorący w niej udział musieli wcześniej uzyskać kwalifikacje na Pucharach Polski.

 

Nasz klub reprezentowało 6 zawodników. Trzech zapaśników wróciło z zawodów z medalami: złoty krażek wywalczył  Szymon "Gumiś" Wojtkowski, brązowe trofea zdobyli Dawid Lis i Eryk Gibasiewicz.

 

Bezkonkurencyjny jak zwykle okazał się Szymon Wojtkowski w kat. 69 kg. Ten zawodnik pochodzący z Sulmierzyc przez cały turniej stracił tylko jeden punkt techniczny w walce o złoto z Kacprem Kraską ze Zgierza, wcześniejsze trzy walki wygrywał gładko przed czasem przez przewagi techniczne.

 

Drugi medalista z Sulmierzyc - Eryk Gibasiewicz walczący w kat. 58 kg przegrał na punkty walkę o wejście do finału z Jakubem Makuchem z Namysłowa, który w finale zwyciężył w tej kategorii. Porażka tym bardziej bolesna, bo choć nieznaczna, ale będzie miała spore znaczenie w wyborze zawodnika reprezentującego Polskę na Mistrzostwach Europy.

 

Trzeci medal w kat. 50 kg zdobył Dawid Lis z Orpiszewa, ten młody zawodnik wygrał trzy walki przed czasem wygrywając przez położenie na łopatki, niestety w walce o wejście do finału musiał uznać wyższość Piotra Sobolewskiego z Milicza.

 

W pierwszej ósemce znalazł się także Michał Kryś zajmując 7dme miejsce w kat. 63 kg.

 

Warto dodać, iż nasz powiat reprezentowali tylko zawodnicy z Ceramika, którzy potwierdzili swoją klasę. Dzięki ich postawie klub zajął III miejsce w klasyfikacji klubowej zaraz za Mazowsze Teresin i Suples Kraśnik.

 * Zajrzyj również na stronę LKS Ceramik (kliknij)

 


(LKS Ceramik)

ikona daty11-05-2017, 11:21 ikona autorammc ikona wyświetleń1650
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt