ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42364660
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Wspólne zdjęcie nagrodzonych czytelników
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja16-05-2017 09:52
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć8
Honorowi Czytelnicy nagrodzeni

 

W piątek 12 maja 2017r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek.

 

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem Biblioteka. Oczywiście!. Pani dyrektor Ewa Bukowska powitała wszystkich gości oraz przypomniała o ważnej roli książki w rozwoju i edukacji każdego człowieka. Zaprosiła do udziału w imprezach organizowanych przez bibliotekę.

 

Biblioteka od 2007 roku przyznaje swoim czytelnikom tytuł Honorowego Czytelnika KBP. Corocznie honorowanych jest 10 czytelników, którzy systematycznie korzystają ze zbiorów naszej biblioteki. Są to zarówno czytelnicy z wieloletnim stażem czytelniczym, jak i z krótszym. W tym roku dyplomy otrzymali: Joanna Plebańska, Barbara Staniewska, Romuald Strzelecki, Joanna Witek, Sylwia Hudzińska, Jadwiga Miedzińska, Izabela Garstka, Jacek Otworowski, Adam Płóciennik, Danuta Stępień.

 

W drugiej części podziwiać mogliśmy piękno przyrody Doliny Baryczy. Swoje zdjęcia prezentował Łukasz Wróbel. Pokaz fotografii ilustrowany był podkładem muzycznym i odgłosami przyrody. Łukasz Wróbel - ornitolog i pasjonat przyrody, współzałożyciel Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego, absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii, na swoim koncie ma liczne sukcesy w konkursach fotograficznych. Swoje zdjęcia zamieszcza w wielu czasopismach i magazynach o tematyce przyrodniczej. Prowadzi także zajęcia edukacyjne dla dzieci, dzieląc się z uczniami swoją wielką pasją i interesującymi opowieściami o ptakach i roślinach. Po spotkaniu Łukasz Wróbel odpowiadał na pytania dotyczące jego pasji oraz okoliczności powstania zdjęć.

 

Tekst: Wiesława Patalas

Zdjęcia: Marcin Laska

ikona daty16-05-2017, 09:50 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1676
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt