Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45272622
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja21-09-2014 21:36
ikona autormmc
ikona ilości zdjęć124
Uroczyste otwarcie krotoszyńskiego Rynku (fot. i film)

20 wrzesnia na uroczyste otwarcie rynku licznie przybyli mieszkańcy Krotoszyna i okolic. Mnóstwo osób zajęło miejsca w zachodniej części rynku, sadowiąc się wygodnie na ławeczkach przed fontannami. Najwięcej było tu rodzin z dziećmi. I nic w tym dziwnego, wodotryski działają jak magnes głównie na najmłodszych mieszkańców miasta. W słoneczną sobotę fontanny cieszyły się sporym zainteresowaniem nie tylko dzieci. Wielu dorosłych niby przypadkiem przemykało fontannowym szlakiem ;-). Prezentacje wodne z muzyką dla dzieci o godz. 17.00 i te wieczorne z efektami świetlnymi o 21.00 obejrzała liczna widownia.

Mieszkańców, którzy wybrali się na rynek, już o godzinie 16.00 witał Zespół Taneczny Krotoszanie, prezentując tańce z regionu wielkopolskiego, ale nie tylko.

Nieco później rytmami jazzowymi bawił krotoszynian zespół Sul-JazzBand, skupiający muzyków z Sulmierzyc i Krotoszyna.

Punktualnie o godz. 18.00 rozpoczęły się uroczystości związane z oficjalnym otwarciem Rynku. Burmistrz Julian Jokś dziękował wszystkim osobom zaangażowanym w prace związane z rewitalizacją miasta. Goście, wśród których byli między innymi senator Andżelika Możdżanowska, poseł Józef Racki, przedstawiciel sejmiku wojewódzkiego w osobie dyrektora departamentu inżynierii miejskiej Franciszek Marszałek oraz Katarzyna Stanikowska-Lisiak reprezentująca Bank Gospodarstwa Krajowego nie szczędzili pochwał odremontowanemu centrum i ratuszowi i gratulowali włodarzowi i radnym. Za współpracę dziękował wykonawca inwestycji Wiesław Gembiak, szef firmy Gembiak-Mikstacki.

Na scenie pojawił się również przedstawiciel ogólnopolskiego dwutygodnika budowlanego „Profile”, który wręczył burmistrzowi nagrodę dwutygodnika Złotą Kielnię oraz dyplom gratulacyjny, przyznane krotoszyńskiemu magistratowi za rewitalizację centrum miasta.

 

Przy okazji otwarcia rynku odbyło się uroczyste przekazanie siedmiu samochodów osobowych Kia Ceed dla krotoszyńskiej policji. Zakup aut sfinansowały samorządy powiatowy i miejski oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Kluczyki od samochodów na ręce szefa krotoszyńskiej policji Wojciecha Kasprowicza przekazali burmistrz Julian Jokś i starosta Leszek Kulka.

W najbliższym czasie  krotoszyńska komenda otrzyma jeszcze samochód Volkswagen Caddy, który został zakupiony  poprzez Fundusz Wsparcia Policji Starostwa Powiatowego  a sfinansowany przez jedną z krotoszyńskich firm.

 

 

W dalszej cześci uroczystości ks. prałat Aleksander Gendera poświęcił rynek i zaparkowane przed ratuszem policyjne radiowozy. Część oficjalną zakończyło symboliczne przecięcie wstęgi przed wejściem do Ratusza.

 

 

Po chwili na scenie zaprezentował się poznański zespół wokalny AFFABRE CONCINUI śpiewający a cappella przeboje rozrywkowe lat 50. 60. i 70. Imprezę na rynku zakończył koncert Andrzeja Cierniewskiego.

Sobotnia uroczystość i towarzyszące jej występy przez cały czas emitowane były na żywo w Internecie aż do godz. 22.00.

 

 

Zobacz także TUTAJ - film "Czas na Krotoszyn"

 

Obok przedstawiamy fotogalerie z uroczystego otwarcia Rynku, które odbyło się 20 września 2014r.

Zobacz również - fotogaleria Sebastiana Kalaka (kliknij)

 

Poniżej film z pokazu fontann dla dzieci.


 

 
 

ikona daty21-09-2014, 23:48 ikona autoraaa ikona wyświetleń12494
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt