ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42283542
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Jedną z atrakcji było wspólne pieczenie kiełbasek
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja06-06-2017 14:08
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć11
Podsumowanie Nocy Bibliotek 2017


W sobotę, 3 czerwca 2017r. odbyła się w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. III edycja Nocy bibliotek. Spotkanie zorganizowaliśmy na dwa sposoby: dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.


Dorośli wzięli udział w prezentacji przygotowanej przez podróżnika Piotra Kowalczyka pt. Indie– Bollywood za kulisami. Generalnie Indie kojarzą się z pięknym krajem, który możemy oglądać w filmach Bollywoodu. Jak się okazuje te kolorowe i pełne bogactwa filmy nie są kręcone w Indiach, ale w USA i Wielkiej Brytanii. W filmach na ulicach wszędzie widać słonie. Niestety, prawdziwe Indie nie przypominają tych z filmów fabularnych. To, co rzuca się w oczy po przybyciu do tego kraju, to widok ogromnej ilości biednych ludzi, którzy żyją w skrajnej nędzy. Słonie możemy oglądać bardzo rzadko. Pomimo, że podział ludności na kasty został zniesiony w latach 60, dalej utrzymuje się on w społeczeństwie. Po ulicach chodzą tzw. święte krowy, które według wiary hinduskiej nie wolno dotykać. Indie są zlepkiem wielu religii: hinduskiej, chrześcijańskiej, buddyzmu, islamu i innych. Hindusi pielgrzymują do miasta Varansi położonego nad rzeką Ganges, dla nich jest to święta rzeka. Każdy pielgrzym chce się wykąpać w tej świętej rzece, ich marzeniem jest spalenie zwłok po śmieci i wrzucenie prochów do rzeki. Pomimo wielu niedogodności Indie są pięknym wielobarwnym krajem, jeżeli chcemy poznać jego całą kulturę i historię trzeba pojechać do takich zakątków i miejsc jak: Jaisalmer, Kalkuta, Bombaj, Delhi, Varansi i Goa, dawnej kolonii portugalskiej.


Dla dzieci i młodzieży, we współpracy z Hufcem ZHP im. Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Krotoszynie i przy udziale wolontariuszy z Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, odbyło się Spotkanie na polanie. Wszyscy wzięli udział w grach i zabawach harcerskich. Korzystając z doświadczenia druhów: Zuzanny, Mateusza i Kornela pokazaliśmy młodym ludziom jak można spędzić wolny czas, niekoniecznie z komputerem czy smartfonem. Wszyscy doskonale się bawili, aktywnie uczestnicząc w wyznaczonych zadaniach. Przez cały czas dużo ruchu, radości i śmiechu, co było zamierzeniem organizatorów. Na zakończenie zebraliśmy się wokół ogniska przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.


Oba pokolenia spróbowały swoich sił w Turnieju Gier Planszowych o tytuł Mistrza Biblioteki. Po wyrównanej walce główne trofeum zdobyła Marta Morgiel.


Dyrektor i pracownicy biblioteki dziękują: Hufcowi ZHP Krotoszyn im. Powstania Wlkp. 1918-1919, Klubom wolontariusza z Gimnazjum nr 1, 3 i 4 oraz ZSP nr 1,2,3
oraz sponsorom:
- Andrzejowi Ziółkowskiemu,
- Józefowi Kujawskiemu,
- Piekarni Czwojda
- Piekarni Brykczyńscy,
- Cukierni Łyskawa,
- Pawłowi Kaźmierczakowi, Nadleśnictwo Krotoszyn,
- Jarosławowi Biesiadzie,
- PKO Bank Polski SA Oddział nr 1 Krotoszyn,
- Credit Agricole Krotoszyn,
- Jarosławowi Chmielarzowi, PKP Polskie Linie Kolejowe SA - Bezpieczny Przejazd.


Dzięki Państwa pomocy Noc bibliotek była interesująca i pełna niespodzianek!


Biblioteka zaprasza na Święto Ulicy Rawickiej 10 czerwca br. (sobota), gdzie oprócz innych atrakcji, będzie można obejrzeć w Kinematografie film Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, udostępnionego książnicy z okazji Nocy bibliotek. Na drugim piętrze biblioteki można obejrzeć wystawę książek pod nazwą „Z nocą w tytule”.


Zdjęcia: KBP

ikona daty06-06-2017, 14:02 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1976
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt