ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42283559
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Piękna gmina. Kobierskie Smaki

W niedzielę 28 maja br. odbył się Jubileuszowy X Kobierski Festiwal Smaków i Krajobrazów. Nikt, kto przybył tego dnia do Kobierna, nie wyszedł głodny. Zadbały o to Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Brzozy, Gorzupi, Smoszewa, Różopola i Kobierna, które przygotowały degustację pysznych potraw. Na bogato zastawionym stole, wśród pięknej, ludowej dekoracji znalazły się m. in. staropolska czernina, udka kacze z jabłkami i modrą kapustą, pasztet drobiowy, krokiety z różnymi nadzieniami czy schab w kilku wydaniach. Nie zabrakło również tradycyjnej pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu był Pan Wojciech Charewicz - dziennikarz, podróżnik, kucharz, myśliwy, wędkarz i szachista, który wprowadził zebranych w tajniki przygotowywania potraw z dziczyzny – każdy mógł spróbować jeleniny, wędlin i przepysznej białej kiełbasy. Degustację tych wszystkich potraw umilały występy Zespołu „ Łagiewniczanki”, oraz Kapeli z Klina. Na Festiwalu wystąpiła delegacja zespołu ludowego z Węgier z miejscowości Fonyod - nowego miasta partnerskiego Krotoszyna. Tuż po zmroku wystąpił Teatr Ognia „Infernal”.

 

Uczestnicy festiwalu mieli możliwość odwiedzenia stoisk konsultacyjno-doradczych mających na celu upowszechnianie wiedzy w zakresie m.in. wykorzystywania zasobów środowiska naturalnego, zachowania różnorodności genetycznej roślin lub zwierząt, rozwoju przedsiębiorczości, cyfryzacji, zarządzania projektami z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, planowania rozwoju lokalnego. Konsultacje poprowadzili doświadczeni doradcy z wieloletnim stażem pracy.

 

Tradycyjnie, w/w impreza przebiegała dwuetapowo. Poprzedzały ją warsztaty kulinarne dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, a także warsztaty florystyczne i karvingowe dla mieszkańców miasta i gminy Krotoszyn. Prace, które powstały w trakcie warsztatów można było obejrzeć podczas Festiwalu, gdyż stanowiły dekorację stołów, a twórcy najładniejszych z nich nagrodzeni zostali nagrodami książkowymi. Drobnymi upominkami sołtys Kobierna Zofia Jamka podziękowała Paniom z KGW, także zaprzyjaźnionym firmom i instytucjom, które od lat wspierają tę inicjatywę.

 

X Kobierski Festiwal Smaków został zorganizowany przez Radę Sołecką Wsi Kobierno oraz przy pomocy lokalnych organizacji jak i Miasto i Gminę Krotoszyn. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

ikona daty12-06-2017, 11:59 ikona autorammc ikona wyświetleń2101
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt