ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1procent_200.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_newsletter.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Krotoszyński Rower Miejski Trasy rowerowe w Krotoszynie
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
41261053
Wiadomości
Piękna Gmina. Festiwal Mieszkańców Osiedla nr 8

3 czerwca na placu zabaw przy ulicy Kasprzaka miał miejsce Festiwal Mieszkańców Osiedla nr 8, przebiegający w tym roku pod hasłem „A ja kocham swoją mamę”.

Na zaproszenie Rady Osiedla nr 8 mieszkańcy, przedsiębiorcy i instytucje działające na terenie Krotoszyna aktywnie włączyli się we współorganizację przedsięwzięcia. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zabawach integracyjnych i w rywalizacji sportowej, prowadzonych przez pracowników Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera. Dużo radości dostarczył im dmuchany zamek i trampolina. Krotoszyńska Straż Miejska za pomocą autochodzików przeprowadziła instruktaż dotyczący bezpieczeństwa drogowego, dzięki czemu najmłodsi zdobyli wiedzę na temat zasad obowiązujących pieszych na ulicach. Młodzież miała okazję zaprezentować swoją sprawność fizyczną podczas konkursów na plenerowej siłowni. Jak co roku dużym powodzeniem cieszył się piąty już konkurs kulinarny „Osiedlowe wypieki”, w którym udział wzięło 31 uczestników. Podczas Festiwalu zorganizowano także konkurs „Historia i współczesność Krotoszyna”, który miał na celu pogłębianie wiedzy na temat naszego miasta. Wyjątkowym punktem programu było wspólne odśpiewanie na scenie przez dzieci piosenki „A ja kocham swoją mamę”, dedykowanej wszystkim mamom z okazji niedawno przez nie obchodzonego święta. Nie mogło też zabraknąć pokazów grup tanecznych, zespołu „Temperature” i „Krotoszanie”, które co roku gromadzą przed sceną rzesze widzów. „Osiedlowa kawiarenka” serwowała grochówkę, grillowaną kiełbaskę, ciepłe napoje oraz ciasto. Na zakończenie zaplanowano zabawę taneczną przy nutach popularnych piosenek.

Zwycięzców konkursów obdarowano nagrodami, a dzieci drobnymi upominkami sponsorowanymi przez mieszkańców – lokalnych przedsiębiorców z terenu osiedla nr 8. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festiwalu, serdecznie dziękuję.

Maria Właśniak

 

Film na Youtube

 

 

ikona daty27-06-2017, 08:00 ikona autoraib ikona wyświetleń1128
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt