ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42364733
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Wizyta delegacji z Korei Południowej (nowa fotorelacja)

28 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie gościła delegacja z południowokoreańskiego regionu Chungcheongnam-do i miasta Nonsan: wicegubernator regionu Heo Seung-woog, sekretarz wicegubernatora Park Don-hae, naczelnik Choi Myung-kyu, specjalista ds. współpracy międzynarodowej Jang Sun-hee, dyrektor generalny ds. strategii i planowania Jeon Min-ho, naczelnik ds. planowania i współpracy międzynarodowej Kim Kwan-ki oraz urzędniczka Nam Joo-young. Obecni byli także przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w Poznaniu z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim.

 

Po spotkaniu w sali reprezentacyjnej wszyscy goście oraz przedstawiciele urzędu miejskiego udali się na wspólny spacer po mieście. Przez park dotarli na rynek, tam zwiedzili ratusz, a następnie kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela. Po obiedzie cała delegacja przyglądała się produkcji drewnianych pudełek w firmie Krepel Sp. z o.o. Kolejnym punktem wizyty były kurhany w lesie pod Smoszewem, gdzie dr Mateusz Jaeger z Instytutu Prahistorii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu przeprowadził wykład o dawnym miejscu pochówku. Na koniec delegacja udała się do Lutogniewa, do gospodarstwa rolnego Pana Szymona Kaja, który zaprezentował swoje gospodarstwo.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego współpracuje z koreańskim regionem Chungcheongnam-do. W ramach współpracy z województwem wielkopolskim wizytę u gubernatora tego regionu złożył dwukrotnie burmistrz Franciszek Marszałek, który wyraził chęć nawiązania partnerskich relacji z jednym z południowokoreańskich miast. Przedstawiciele władz regionu Chungcheongnam-do złożyli wizytę w Poznaniu z okazji piętnastolecia współpracy. Odwiedzili także Krotoszyn. W składzie delegacji znalazło się dwóch pracowników samorządu miasta Nonsan. Wstępne rozmowy z przedstawicielami miasta okazały się bardzo obiecujące. Prezentujemy list, jaki burmistrz Nonsan wystosował do burmistrza Marszałka, wskazując sferę przemysłu i rolnictwa jako obszary przyszłej współpracy. Jeśli następne planowane spotkania w Nonsan i Krotoszynie potoczą się równie pomyślnie, zostanie być może podpisane odpowiednie porozumienie.

ikona daty28-06-2017, 14:25 ikona autoraPB ikona wyświetleń1670
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt