ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
43832129
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
fot. Radosław Korzecki
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja18-09-2017 12:28
ikona autorib
ikona ilości zdjęć76
Piękna Gmina. Piknik z Latawcem Rady Osiedla nr6

Pogoda dopisała ;) , latawce były piękne, konkurs ekologiczny wzbudził wiele emocji...

 

III Piknik z Latawcem odbył się 16 września na terenie gościnnego Centrum Sportu i Rekreacji, na boisku treningowym przy stadionie. Pogoda nieco utrudniła przeprowadzenie imprezy i jak się okazało, zniechęciła część uczestników, ponieważ spodziewaliśmy się rekordowego napływu konkursowych latawców. Większość latawców jest przygotowywana co roku na szkolnych warsztatach dla chętnych uczniów, prowadzą je nauczycielki Marta Nowak-Bielińska i Karolina Wasielewska. W tym roku zainteresowanie warsztatami było bardzo duże, ale patrząc na pochmurne niebo w dniu Pikniku, organizatorzy cieszyli się, że w ogóle ktoś przyszedł. :)

Gości powitali burmistrz Franciszek Marszałek, przewodnicząca Rady Osiedla nr 6 Izabela Bartoś oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Mariola Kaźmierczak. Właściciele latawców po rejestracji w sekretariacie Pikniku zostali zaopatrzeni w numery startowe i podzieleni na dwie grupy wiekowe.

Pomimo deszczu padającego tuż przed imprezą spora grupa młodych mieszkańców Krotoszyna przyprowadziła (przyniosła) na stadion swoje podniebne rumaki i zaprezentowała je jurorom. A było na co patrzeć! Uczniowie włożyli w wykonanie latawców wiele pracy, utrwalając w kolorowych dziełach ulubione motywy graficzne. Rozłożone na murawie barwne konstrukcje oceniała komisja osiedlowa z burmistrzem Franciszkiem Marszałkiem na czele. Trudno było podjąć decyzję o wyborze najlepszych, na szczęście bogactwo upominków pozwoliło na wynagrodzenie pracy wszystkim uczestników konkursu. Za każdy latawiec jurorzy przekazali piłkę sportową, oprócz tego wręczyli wiele innych, ciekawych i wartych starania nagród, jak np. mikroskop czy zestaw edukacyjny do badania zjawisk przyrody, chemicznych itp.

Po konkursie na najładniejszy latawiec przyszedł czas na wybór najlotniejszego dzieła. I tu jak co roku mogli popisać się posiadacze kupnych zabawek. :)  Choć nie były tak pomysłowe i barwne, ale za to leciały pod niebo, że ho, ho… Posiadacz najlepiej unoszącego się latawca otrzymał także atrakcyjną nagrodę.

 

Sporo emocji wzbudził coroczny rodzinny konkurs ekologiczny, w którym główną nagrodą był kubeł na śmieci. Wszystkie drużyny 1+1 , czyli rodzic i dziecko, zostały w finale konkursu obdarowane gadżetami Eko Siódemki, najlepsza dwójka odjechała z nowym pojemnikiem.

 

Tradycyjnie już w czasie Pikniku każdy młody człowiek mógł zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz. Wszystkie solowe popisy były nagradzane upominkami i brawami. Wiele dzieci skorzystało z oferty sportowych zabaw przygotowanych przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną. Szczególnie dużo emocji wzbudziło czołganie się długim, kolorowym tunelem. Podczas zabaw z Biblioteką dzieci także były nagradzane upominkami. Przy stanowisku Biblioteki uczennice ze Szkoły na Błoniu malowały wymyślne wzory na buziach dzieci.

 

Najmłodsi jak co roku pod okiem opiekunów hasali do woli na dmuchanym zamku. Dużą atrakcją był przyjazd wozu strażackiego, który maluchy i starsi ochoczo zwiedzali. Mogli również przymierzyć się do sikawki strażackiej, sprawdzając swoją umiejętność kierowania strumienia wody.

Wszyscy obecni na Pikniku z ochotą skorzystali z ciepłego poczęstunku przygotowanego przez organizatorów, a słodkim przebojem były kolorowe lizaki Eko Siódemki.

 

III Piknik z Latawcem został zorganizowany przez RO 6 w ramach Konkursu Inicjatyw Lokalnych Miasta i Gminy Krotoszyn.

 

W imprezie uczestniczyli partnerzy RO6: Szkoła Podstawowa nr 3 z OI, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, OSP Krotoszyn oraz CSiR w Krotoszynie. Wszystkim dziękujemy za pomoc, poświęcony czas i pracę.

 

Organizatorzy bardzo dziękują też tym, którzy wsparli zakup mnóstwa atrakcyjnych nagród. Wiele z nich kupiono dzięki dotacji Miasta i Gminy Krotoszyn, bardzo ciekawe nagrody przekazali także: Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, Starostwo Krotoszyńskie, Hurtownia Papirus Tadeusza Modrzyńskiego oraz Natalia Robakowska z RO6. O bezpłatny dla wszystkich dzieci dmuchany zamek zadbał jak co roku Krzysztof Kierzek, także członek RO6. Nowiutki kubeł na śmieci oraz mnóstwo firmowych upominków przekazał Związek Międzygminny Eko Siódemka.

Izabela Bartoś

ikona daty06-10-2017, 17:34 ikona autoraib ikona wyświetleń3418
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt