ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
rekrutacja_200_napis.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
42746414
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
"Spacer dla Serca" w Krotoszynie

W dniu 16 września 2017 roku pod hasłem „Naładuj swoje serce” odbył się tradycyjny „SPACER DLA SERCA”, impreza o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym organizowana przez stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” przy współudziale stowarzyszenia „Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej”. Impreza ta została zorganizowana przy finansowym wsparciu Powiatu Krotoszyńskiego w ramach Otwartego Konkursu Ofert oraz pozyskanych z grupy krotoszyńskich firm sojuszników.

 

Tym razem w ramach profilaktyki chorób serca i układu krążenia szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Stres – Twój sprzymierzeniec czy wróg?”, a jej uczestnikom zaproponowano kilka form zachowań sprzyjających eliminowaniu czynników ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. „Spacer” ulicami miasta Krotoszyna rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki prowadzonej przez panią Maksymilianę Michalak, która na całej trasie spaceru propagowała ruch na świeżym powietrzu i ćwiczenia rehabilitacyjne zalecane zarówno w profilaktyce, jak i w przypadku wystąpienia choroby.

 

W tym miejscu serdecznie dziękujemy Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej za użyczenie terenu na inaugurację imprezy a Burmistrzowi Krotoszyna za jej uroczyste otwarcie.

 

Sojusznikiem „Spaceru dla Serca” był w tym roku także Rodzinny Ogród Działkowy „ZGODA”, który realizując ideę „otwartych dla społeczeństwa rodzinnych ogrodów działkowych” zaprosił na swój teren uczestników spaceru i użyczył swej świetlicy ogrodowej na zaplanowaną prelekcję. Prelegentem była psychoterapeutka i trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego z Poznania pani Kamila Maciejewska, która próbowała udzielić odpowiedzi na wiodące, wspomniane wcześniej pytanie „spaceru”. W trakcie prelekcji uczestnicy zostali także poczęstowani smaczną, zdrową przekąską w postaci przygotowanej dla nich sałatki owocowej.

 

„Spacer dla Serca” zakończył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, w której przygotowano dla uczestników warsztaty relaksacyjne prowadzone przez uprawnione osoby. Organizatorzy dziękują zatem paniom Kamili Maciejewskiej, Agnieszce Dwojak, Aleksandrze Drygas, Sylwii Minta i Arlecie Polańskiej za chęć podjęcia współpracy w tak ważnej dziedzinie jak zdrowie mieszkańców Ziemi Krotoszyńskiej, a kierownictwu Szkoły za zaangażowanie i pomoc organizacyjną.

 

W tym roku uczestnicy spaceru mieli okazję poznać zasady monitorowania stresu poprzez poznanie objawów stresu, określenie indywidualnych „sygnałów wczesnego ostrzegania” wysyłanych przez organizm i sposobów ograniczania ich negatywnego wpływu na nasz stan zdrowia. Zdobyta wiedza to nabyta umiejętność eliminowania kolejnego czynnika ryzyka chorób serca i układu krążenia oraz dbania o własne zdrowie. Wszystkim uczestnikom imprezy życzymy dobrego samopoczucia i już dzisiaj zapraszamy mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego na przyszłoroczną edycję „Spaceru dla Serca”.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Aleksandra Opalińska

Wiceprezes Stowarzyszenia „POMÓŻMY SOBIE”

ikona daty19-09-2017, 10:17 ikona autoraPB ikona wyświetleń972
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt