ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
43832410
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Projekt unijny w Trójce

Nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie mieli przyjemność realizowania projektu unijnego - Erasmus + Akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej: „Języki obce przepustką do rynków Europy", na realizację którego szkoła otrzymała środki unijne w wys. 18.853,00 EUR.

 

Projekt realizowany był od 1 czerwca 2016 r. do 30 września 2017 roku. Głównym założeniem jego realizacji było podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w zakresie doskonalenia zawodowego w dziedzinach takich jak: hotelarstwo, gastronomia, wiedza elektryczna, sport-rekreacja - zdrowy tryb życia, historia i wiedza o kulturze oraz język obcy zawodowy. Zdobyte podczas projektu umiejętności i wiedza, zostały przekazywane dalej uczniom podczas lekcji branżowych z wykorzystaniem fachowego słownictwa w języku obcym.

Umiejętności zawodowe w połączeniu z dobrą znajomością języków obcych są gwarantowaną przepustką do rynków Europy.

W zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych, udział wzięło łącznie siedmiu nauczycieli. Kursy odbywały się między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Malcie, w Niemczech oraz w Hiszpanii. Dzięki nim nauczyciele z Trójki nabyli umiejętności mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz czytania w takich językach obcych jak: angielski, niemiecki i hiszpański.

W projekcie uczestniczyło ponad 150 uczniów.

Rezultatem tego projektu jest nawiązanie współpracy z restauracjami i hotelami w Hiszpanii, na Malcie oraz w Niemczech a także ze szkołą w Wielkiej Brytanii - Oxford International Language School. W ramach tego projektu młodzież wzięła udział w wyjeździe kulturowym na Maltę, odbyła miesięczne i dwumiesięczne praktyki zawodowe w hotelu na wyspie Uznam. Poza tym brała udział w konkursach, projektach i warsztatach zawodowych z dziedziny elektryki i elektroniki, wychowania fizycznego propagującego zdrowy tryb życia, hotelarstwa i gastronomii oraz języków obcych.

Projekt upowszechniony został podczas Dnia Europy 16.05.2017 r. w telewizji lokalnej Proart (http://tvproart.pl/v/10330) oraz na stronie wlkp24.info.

Dzięki otrzymanym środkom unijnym szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną, dysponuje dobrze wyszkoloną kadrą specjalistów, którzy swoje nabyte w trakcie projektu umiejętności przekazują uczniom Trójki podnosząc jakość ich kształcenia.

 

Projekty unijne stwarzają wiele możliwości – także realizują marzenia.

 

Koordynator projektu:

Mariola Ilnicka

 

Fotorelacja: http://zetka3.easyisp.pl/img/galerie/gal557/galeria.html

ikona daty09-10-2017, 12:01 ikona autoraPB ikona wyświetleń1493
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt