ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
43832671
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
XXVI Rodzinny Rajd „PIECZENIE ZIEMNIAKA”

7 października br. odbył się XXVI Rodzinny Rajd „Pieczenie Ziemniaka”, którego organizatorami były: Oddział PTTK w Krotoszynie oraz Klub Turystyki Górskiej „Koliba” i Koło Miejskie PTTK przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Celem Rajdu było propagowanie wielopokoleniowej turystyki rodzinnej oraz popularyzacja czynnego wypoczynku.

O godz 9.30 na placu przed Muzeum zebrali się turyści piesi z Zespołu Szkół Specjalnych, Koło PTTK z Odolanowa, SP Gorzupia i turyści rowerowi z UTW i KTR Peleton. Udział w Rajdzie brali także uczniowie z Gimnazjum w Zdunach oraz uczestnicy spotkania Komisji Turystyki Górskiej i Pieszej plus organizatorzy. Łącznie 103 turystów.

Zebranych powitał Julek Poczta oraz przedstawił proponowane przez organizatorów i uczestników trasy. Piechurzy wybrali się przez park do ul. Zdunowskiej i dalej ul. Klonowicza, Łąkową, Bolewskiego do Ścieżki Edukacyjnej. Stąd ul. Gajową, Zdunowską i Wiewiórowskiego na metę na strzelnicy KBS. Rowerzyści z UTW najpierw zrobili sobie fotkę przy św. Florianie na Małym Rynku i ruszyli w kierunku Tomnic i dalej przez Gorzupię do Krotoszyna i na strzelnicę. Najdłuższą trasę pokonali turyści z Peletonu. Najpierw nową ścieżką rowerową do dworca, a następnie ul Kobylińską do kolejnej ścieżki rowerowej do Lutogniewa. Kolejne miejscowości na trasie to Dzierżanów, Rojew. W Dzierżanowie złapał nas lekki deszczyk, który na szczęście szybko przeszedł. Z Rojewa jedziemy przez Lipówiec i Trzaski do Baszkowa. Droga na tym odcinku kiepska, częściowo grys, częściowo gruntówka z licznymi kałużami. Mamy jeszcze sporo czasu więc postanawiamy jechać jeszcze dalej. Jedziemy więc do Zdun, a stąd przez Chachalnię do Krotoszyna. Niestety jedziemy jezdnią bo ścieżka rowerowa zasypana igliwiem, liśćmi i gałązkami a nawet zwalonym drzewem. Strach było jechać po takim podłożu. Punktualnie o 12.30 meldujemy się na mecie. Najpierw poczęstunek w postaci zapiekanki ziemniaczanej z kiełbaską i cebulką oraz gorąca herbata. Po posiłku rozgrywane są przewidziane w regulaminie konkursy – Piosenki Turystycznej, sadzenia i zbierania ziemniaków, rzucania kółkami do celu oraz najważniejszy Konkurs Rodzinny.

Zwycięzcami poszczególnych konkursów zostali:

Konkurs rodzinny: 1. Zosia Wciórka z rodziną, 2. Mikołaj Spurtacz z rodziną, 3. Kornelia Kłos z rodziną.

Konkurs sadzenia i zbierania ziemniaków: 1. Anna Woźniak, 2. Justyna Andrzejczak, 3. Joanna Patrias.

Konkurs rzutów kółkami: 1. Emilia Marynowska - Odolanów, 2. Michał Mielcarek - Gorzupia, 3. Mikołaj Spurtacz - Gorzupia.

Konkurs piosenki turystycznej: 1. Zuzia Wciórka - Koło nr 3, 2. Dorota Mielcarek - Gorzupia, 3. Mikołaj Spurtacz - Gorzupia.

Na zakończenie XXVI Rodzinnego Rajdu „Pieczenie Ziemniaka” prezesi ZO PTTK w Krotoszynie Karol Piotrowski i Bogdan Jakubek wręczyli zwycięzcom indywidualnym i grupowym nagrody rzeczowe ufundowane w ramach ofert dla organizacji pozarządowych z funduszy Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Antoni Azgier