ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44280703
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
Nowe ścieżki z projektu unijnego oddane

17 października burmistrz Franciszek Marszałek i przewodnicząca Zofia Jamka uczestniczyli w uroczystym odbiorze nowych ścieżek rowerowych wybudowanych z dofinansowaniem unijnym.

 

Ścieżki są częścią projektu wysoko dofinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i realizowanego wspólnie przez Starostwo Powiatowe z krotoszyńskim Miejskim Zakładem Komunikacyjnym. Otwarcia dokonali prowadzący projekt. Byli to starosta Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski, prezes MZK Wiesław Gałęski i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Jelinowski.

Zarząd MZK umowę na dofinansowanie z Zarządem Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu podpisał 20 marca br. Tytuł projektu brzmi „Wymiana taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie Sp. z o.o. w Krotoszynie na autobusy niskoemisyjne, budowa ciągów pieszo-rowerowych oraz inne inwestycje w obszarze transportu miejskiego”. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 10 mln złotych, a wydatki kwalifikowane - 8,8 mln złotych. Z budżetu środków europejskich zostało przyznane na projekt 7,5 mln złotych, co stanowi nie więcej niż 85 % kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych. Wkład własny beneficjenta wyniesie 1,3 mln złotych.

Powiat krotoszyński w ramach projektu przebudował chodnik na ul. Konstytucji 3 Maja na ciąg pieszo-rowerowy oraz wybudował dwa nowe ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż ulic Raszkowskiej i Mahle do miejscowości Kobierno o długości 3.402 m. Całkowita wartość inwestycji dla Powiatu Krotoszyńskiego wyniosła około 3 mln złotych, kwota dofinansowania około 2,6 mln.

 

Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie Sp. z o.o. w ramach projektu zakupił 7 autobusów niskoemisyjnych i przebudował plac manewrowy w zajezdni przy ul. Kobierskiej. Kupił także system umożliwiający sprzedaż i kontrolę e-biletów okresowych oraz system automatycznego przekazywania danych z kas fiskalnych w autobusach do dyspozytorni. Częścią projektu są też dwie elektroniczne tablice informacyjne, które staną na dworcu autobusowym. Przy dworcu ustawiony zostanie również nowy stojak na rowery. Zarówno autobusy, jak i tablice informacyjne i nowy system danych zostaną dostarczone do MZK pod koniec bieżącego miesiąca. Na początek grudnia MZK planuje uroczystą prezentację autobusów oraz placu manewrowego.

Całkowita wartość inwestycji dla MZK wynosi ponad 7,1 mln złotych, dofinansowanie – ponad 4,9 mln złotych.

 17 października, w dniu otwarcia ścieżek, około stu rowerzystów wyruszyło w drogę, testując nową trasę. Można nią dojechac aż do Kobierna.

ikona daty23-10-2017, 08:14 ikona autoraib ikona wyświetleń1570
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt