ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44280798
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja30-10-2017 14:49
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć59
Słowo podbiło świat w bibliotece - relacja z warsztatów dziennikarskich z Krzysztofem Koziołkiem

 

W dniach 24 – 27 października w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyły się spotkania dla gimnazjalistów i uczniów klas VII w ramach zadania współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Słowo podbija świat”.

 

Warsztaty dziennikarskie przeprowadził pisarz, dziennikarz i wydawca Krzysztof Koziołek. Miały one miejsce w siedzibie biblioteki, a także w filiach KBP: w Szkole Podstawowej nr 3 w Krotoszynie, Biadkach, Chwaliszewie, Benicach, Orpiszewie i Kobiernie.

 

Głównym zadaniem zajęć było zwrócenie uwagi młodych użytkowników na kulturę pisania, poprawność używania języka polskiego, a także przybliżenie warsztatu dziennikarza.

 

Poszczególne grupy obejrzały prezentację „Jak jednym słowem uzbroić językową bombę”, która pokazała, jakich słów używać i o czym pisać, aby artykuł był interesujący i zaciekawił czytelnika. Zadaniem uczestników było wymienić słowa - klucze, sformułować ciekawy tytuł i nagłówek artykułu, sprawić, by czytelnik chciał sięgnąć po czasopismo. Najciekawsze zostały nagrodzone gadżetami reklamowymi projektu.

 

W trakcie warsztatów prowadzący udzielał wielu rad dotyczących pisania, również sprawdzianów szkolnych jak i powszechnie stosowanych sms-ów. Zachęcał też do czytania książek, co ma duży wpływ na poprawność językową.

 

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w quizie z wiedzy zdobytej w podczas spotkania. Najlepsi otrzymali nagrody – książki Krzysztofa Koziołka z imienną dedykacją.

 

Dyrektor i pracownicy biblioteki dziękują dyrektorom szkół, w których mieszczą się filie książnicy za pomoc przy realizacji zadania.

 

Tekst i foto: Beata Waleńska

ikona daty30-10-2017, 14:44 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1618
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt