ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44401832
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Leśniczy w przedszkolu

W październiku br. przedszkole w Roszkach odwiedził niezwykły gość, pan podleśniczy Maciej Niżniowski z Nadleśnictwa Krotoszyn. Na początku zaprezentował dzieciom swój strój i przedstawił maskotkę – pomocnika, pluszowego misia. Opowiedział o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest troska i dbanie o las i jego mieszkańców.

Dzieci dowiedziały się, że my – ludzie – tak naprawdę jesteśmy gośćmi w lesie i powinniśmy szanować zwyczaje gospodarzy, którymi są zwierzęta w nim mieszkające. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. przestrzeganie ciszy, porządku, unikanie bezpośredniego kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać mieszkańcom lasu przetrwać zimę i dlaczego niektóre z nich gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Pan Maciej zainteresował dzieci swoimi opowieściami, wykorzystując ilustracje, „czarodziejską skrzynkę” z odgłosami zwierząt, maskotki. Dużą radość sprawiły przedszkolakom puzzle, które mogły wspólnie układać. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość kolorowania sylwet liści, ptaków oraz odbijały w ciastolinie ślady zwierząt leśnych. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne,  gość wykazał się niezwykłą wiedzą i na wszystkie odpowiedział.

Na pożegnanie pan podleśniczy wręczył dzieciom kolorowanki i przeprowadził zabawy dźwiękonaśladowcze. Było ciekawie, wesoło i....smacznie. Babeczki z owocami były podsumowaniem spotkania. Mniam!

Serdecznie dziękujemy panu podleśniczemu Maciejowi za owocne spotkanie, a rodzicom za zaangażowanie.

 

(Nina Szuniewicz)

ikona daty31-10-2017, 09:48 ikona autorammc ikona wyświetleń1448
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt