ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44280838
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
Piękna Gmina. 85-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bożacinie

W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Bożacinie obchodziła 85-lecie istnienia jednostki. Uroczystość odbyła się na placu przed remizą przy Domu Rolnika w Bożacinie. Po defiladzie przy akompaniamencie orkiestry dętej wciągnięto flagę narodową i odśpiewano hymn. Prezes OSP Bożacin Karol Bielarz przywitał przedstawicieli samorządowych, delegacje sztandarowe oraz wszystkich zebranych, a następnie druh Maciej Tuszyński przypomniał krótką historię istnienia jednostki.

Z okazji jubileuszu wyróżniono członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Wręczono im odznaczenia za aktywny udział w szkoleniach pożarniczych, sumienne wykonywanie powinności strażaka ochotnika oraz całokształt działalności społecznej. Aktu dekoracji dokonał Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP w Krotoszynie.

Zaproszeni goście oraz samorządowcy wyrazili słowa uznania i złożyli gratulacje wyróżnionym druhom. Życzyli im, żeby z każdej akcji wracali cali i zdrowi. Część artystyczną przygotowała pani Aleksandra Ciesiółka. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bożacinie recytowały wiersze, w których w zabawny sposób przedstawiły dokonania naszych jubilatów.

Prezes OSP podziękował za życzenia i obecność na tak ważnej uroczystości. Słowa podziękowania skierował także do sponsorów oraz sołtysa i Rady Sołeckiej za pomoc w organizacji jubileuszu. Po zakończeniu części oficjalnej komendant Damian Wojtkowiak jadąc konno poprowadził druhów, gości i społeczność wiejską w pochodzie w stronę miejscowego grzybka. Tam na wszystkich czekała pyszna grochówka i poczęstunek oraz zabawa do białego rana.

 

Teksti zdjęcia: Dagmara Wachowiak


ikona daty03-11-2017, 09:52 ikona autorammc ikona wyświetleń1376
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt