ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44280758
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w SP 5

Każdego roku 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek- Walta Disney’a.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęły się dziewczęta z klasy III d pod opieką pani Małgorzaty Augustyniak. Zorganizowały bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły klasy I.

Najmłodsi uczniowie z wielką ciekawością wysłuchali bajek znanych autorów, czytanych dla nich przez starsze koleżanki oraz wzięli udział w konkursie ze znajomości treści bajek. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą oraz dobrze się bawili.

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach i w klasach można było spotkać m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, dlatego warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.

Małgorzata Augustyniak

 

 

ikona daty14-11-2017, 13:18 ikona autoraib ikona wyświetleń1162
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt