ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44401626
Wiadomości
grafika
Światowy Dzień Zdrowego Śniadania w SP w Świnkowie

W związku ze Światowym Dniem Zdrowego Śniadania przypadającym 8 listopada, obchodziliśmy w naszej szkole wydarzenie pod hasłem: „Śniadanie daje moc”. Dzień rozpoczęliśmy spotkaniem z panią pielęgniarką - Aliną Korczak, która przypomniała jak ważne jest prawidłowe i regularne odżywianie, szczególnie w pierwszej części dnia, w której głównymi posiłkami są pierwsze i drugie śniadanie. Uczniowie dowiedzieli się, że śniadanie jest szczególnie istotne w przypadku dzieci, ponieważ dostarcza im wielu witamin oraz energii, tak bardzo potrzebnych do aktywnego funkcjonowania w ciągu dnia.

 

Po spotkaniu z panią pielęgniarką uczniowie udali się do swoich klas, w których przygotowali przepyszne, zdrowe posiłki. Klasa I wykonała szaszłyki owocowe, klasa II-III - zdrowe kanapki. Uczniowie klas starszych przygotowali sałatki owocowe, biały serek ze szczypiorkiem i koktajle owocowe. Wszystkie posiłki zostały wystawione w holu szkoły, gdzie każdy uczeń mógł spożyć zdrowe śniadanie.

 

Na zakończeni dnia uczniowie obejrzeli występ artystyczny pt. „Na straganie” w wykonaniu klasy IV. Aktorzy spisali się na medal. Natomiast klasa VII, przedstawiła rymowanki, na temat zdrowego odżywiania, które przygotowali pod bacznym okiem pani Teresy Szcześniak.

 

Dzień Zdrowego Śniadania był doskonałym pretekstem do zweryfikowania nawyków śniadaniowych i sprawdzenia, czy na pewno każdego dnia spożywamy zdrowe i pełnowartościowe śniadanie.

 

 Fotorelacja: http://sp-swinkow.krotoszyn.pl/zdrowesniadanie2017/index.htm

 

P. Bartczak

ikona daty14-11-2017, 13:39 ikona autoraPB ikona wyświetleń1231
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt