Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45258446
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja23-11-2017 12:54
ikona autorPB
ikona ilości zdjęć21
Wizyta w Okinoshimie

Na zaproszenie władz miasta Okinoshima w dniach 31.10.- 6.11.2017 r. w Japonii przebywał wraz z delegacją Polskiego Związku Sumo zastępca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke. Głównym tematem rozmów w Urzędzie Miasta Okinoshima były plany rozwoju współpracy z japońskim miastem. Omówiono także dwie kolejne płaszczyzny współpracy - w zakresie edukacji i przedsiębiorczości. Podczas pobytu w partnerskim mieście wiceburmistrz spotkał się z przewodniczącym oraz pracownikami merytorycznymi komisji edukacji. Rozmowy dotyczyły struktury i organizacji polskiego i japońskiego systemu szkolnictwa. Wiceburmistrz Krotoszyna złożył propozycję stronie japońskiej, aby w przyszłym roku w partnerstwo miast włączyć szkoły. Ich współpraca opierałaby się początkowo na elektronicznych formach kontaktu i opracowania wspólnego projektu edukacyjnego.

 

Elementem wizyty było także zwiedzanie gimnazjum oraz udział w zajęciach lekcyjnych poświęconych edukacji regionalnej. Zastępca burmistrza Krotoszyna przebywał w Okinoshimie w tym czasie, kiedy odbywały się zawody sumo z udziałem polskich sportowców, także z naszego miasta. W swoim wystąpieniu podczas otwarcia turnieju podkreślił rolę aktywności fizycznej w kształtowaniu zdrowych nawyków i utrwalania zasad fair play dzieci i młodzieży. Wręczył także puchar dla najlepszego młodego zawodnika. Szczególnym zainteresowaniem mieszkańców Okinoshimy cieszył się turniej dzieci z przedszkoli i szkół, w którym po raz pierwszy uczestniczyły dziewczynki.

 

Na ręce burmistrza Okinoshimy wiceburmistrz Czuszke złożył zaproszenie dla przedsiębiorców prefektury Shimane, wśród nich pana Kazuhide Miyawaki, Prezesa Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Prefektury Shimane, a także pana Kazuhiro Nobe, kierownika Komitetu Promocji Światowego Geoparku UNESCO Wysp Oki oraz władz samorządowych Okinoshimy. Spotkanie odbędzie się w 2018 r. w Krotoszynie.

 

W drodze powrotnej do Tokio polskiej delegacji zorganizowano wizytę w Hiroshimie, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym wybuch bomby atomowej złożono kwiaty.

ikona daty23-11-2017, 12:59 ikona autoraPB ikona wyświetleń1857
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt