Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44803388
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Warsztaty decoupage na osiedlu nr 6

Już od kilku lat tradycją na osiedlu nr 6 są warsztaty plastyczne dla dorosłych. Chętni mieszkańcy, głównie panie, w szkolnej świetlicy przy wspólnym stole przygotowują dekoracje domowe na Wielkanoc i na Boże Narodzenie. Jedne z warsztatów odbyły się także na początku lata, mieszkanki pod okiem instruktorki wyplatały wówczas koszyczki z papierowej wikliny. Taka forma aktywności, zabawy plastycznej właściwie, pozwala uczestnikom na zrealaksowanie się w czasie pracy nad ozdobami. A duma z posiadania w domu ładnych, własnoręcznie przygotowanych rzeczy jest bezcenna.

Głównym organizatorem warsztatów jest Rada Osiedla nr 6, która planuje tematykę kolejnych spotkań i kupuje materiały, z których będą powstawały dekoracje. Na kupno tych materiałów przeznaczane są co roku pieniądze z budżetu gwarantowanego wszystkim osiedlom i sołectwom przez samorząd gminy. Warsztaty nie odbyłyby się, gdyby nie gościnne podwoje Szkoły na Błoniu, które otwierają się szeroko dla wszystkich chętnych do wspólnego działania: w czasie zebrań, warsztatów, spotkań świątecznych lub konkursów.

23, 24 i 25 listopada w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 odbyły się kolejne warsztaty plastyczne. Pierwszego dnia wzięło w nich udział 16 osób, drugiego – 21, trzeciego – 12.

Codziennie przez 2 - 2,5 godziny uczestnicy pracowali nad świątecznymi dekoracjami domowymi. Pierwszego dnia był to drewniany komplet – świecznik i stylizowany anioł, klejone i zdobione techniką decoupage. Drugiego dnia przy pomocy farby, naklejek, wstążeczki i innych drobnych ozdób wykonywane były szklane lampiony na małe świeczki. Trzeciego dnia uczestnicy zdobili słoiki wykorzystując środek do spękań, nadający wyrobom wygląd rzeczy starych, zabytkowych. Nie wszystkie zaprezentowane metody okazały się łatwe, dlatego organizatorzy postanowili powtórzyć je na warsztatach w przyszłym roku, wielkanocnych.

Każdego dnia po podpisaniu listy obecności każdy uczestnik otrzymywał komplet materiałów przewidzianych na dane spotkanie. Były to: drewniane klocki i sklejkowe ażury, serwetki, wstążki i drobne ozodby. W słoiki wszyscy zaopatrzyli się we własnym zakresie. Do wspólnego użytku były farby, lakier, sztuczny śnieg, preparat do spękań, klej do decoupage i pistolet z klejem na gorąco. Uczestnicy zostali poczęstowani kawą, herbatą i ciasteczkami.

ikona daty28-11-2017, 14:57 ikona autoraib ikona wyświetleń1356
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt