Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45258438
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja30-11-2017 13:42
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć11
Spotkanie z Krzysztofem Piersą - podsumowanie

 

We wtorek 28.11.2017r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyły się dwa spotkania z Krzysztofem Piersą. Uczestniczyli w nich uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Krzysztof Piersa wydał poradnik "Komputerowy Ćpun" oraz „Trener Marzeń”. Zaczął walczyć z uzależnieniem od komputera i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi. Dzięki tej książce osoba uzależniona od gier stanie twarzą w twarz z samym sobą. Autor bez owijania w bawełnę mówi: jeśli jesteś taki, jak ja jeszcze kilka lat temu, to masz poważny problem. A uświadomienie sobie uzależnienia i chęć, aby z nim zerwać, to podstawa powrotu do zdrowia.

 

Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z rodzicami i młodzieżą na temat uzależnienia od gier komputerowych, tłumaczy jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

 

Jako trener E-sportowy prowadzi drużynę Fox Pack (dyscyplina: League of Legends). Stara się w ten sposób udowodnić potencjał drzemiący w cyfrowej rozrywce, jednocześnie obnażając jego patologie. Uważa, że drużyna nie musi spędzać codziennie wielu godzin przed komputerem, a najważniejsza jest współpraca, kontakt i strategia.

 

Jako coach i autor poradnika "Trener Marzeń" w prosty sposób tłumaczy w jaki sposób nazywać, określać i realizować swoje marzenia. Na spotkaniach przedstawia proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką. Unika dawania „złotych rad”, gdyż każdy przypadek jest odmienny.

 

Po godzinach realizuje się w najróżniejszych pasjach. Jako Youtuber prowadzi kanał recenzujący gry komputerowe, filmy i książki fantastyczne, oraz pokazuje ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Jako modelarz uwielbia spędzać długie godziny przy biurku z pędzlem w dłoni. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień w zawodach ogólnopolskich. W wolnej chwili pracuje nad książką fantastyczną i płytą hip-hopową.

 

Młodzież uczestnicząca w spotkaniach z zainteresowaniem słuchała, gdyż autor nie tylko mówił ich językiem, ale także o sprawach które ich dotyczą. O tym, że młodzież zainteresowana była poruszanym tematem świadczą rozmowy z Krzysztofem Piersą już po zakończeniu spotkania.

 

Tekst na podstawie strony: www.krzysztofpiersa.pl

ikona daty30-11-2017, 13:40 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń2117
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt