Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44802696
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Podsumowanie projektu "Krotoszyn łączy pokolenia"

W piątek, 24.11.2017 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece im. Arkadego Fiedlera odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Krotoszyn łączy pokolenia” realizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie. Projekt był realizowany pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka oraz Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki.

 

Biblioteczny hol powitał gości i studentów UTW wystawą zdjęć. Natomiast wystawą prac stworzonych przez uczestników warsztatów ceramicznych, malarskich, florystycznych i zajęć tworzenia biżuterii przyozdobiona została sala, w której odbywało się spotkanie.

Po powitaniu gości i prezentacji działań organizowanych w ramach projektu, rozstrzygnięto międzypokoleniowy konkurs fotograficzny pn. „Uroki codzienności”.

I miejsce zajęła Gabriela Pawlik za pracę „Mój Galitek”,

II miejsce – Cecylia Radojewska za pracę „Karmienie codzienne kózek”,

III miejsce – Jan Pawlik za pracę „Przyjaźń”,

jury przyznało również jedno wyróżnienie dla Gabrieli Pawlik za pracę „Tramwajem przez świat”.

 

Następnie wręczono certyfikaty „Miejsce przyjazne seniorom”.

Przedłużenie na 5 lat otrzymali: I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie i Restauracja „Ratuszowa” w Krotoszynie.

Po raz pierwszy (na rok) certyfikaty otrzymali: Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Koźminie Wielkopolskim, Restauracja „Cristal” w Krotoszynie oraz Kawiarnia „Retro” w Zdunach. Od roku 2013 certyfikatów w powiecie krotoszyńskim przyznano siedemnaście.

 

Całkowity koszt projektu wyniósł 32 tys. 237 zł. Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansował projekt kwotą w wysokości 19 tys. zł, Miasto i Gmina Krotoszyn 4 445 zł, Uniwersytet Trzeciego Wieku 1 092 zł, Powiat Krotoszyński w ramach promocji 400 zł, a wkład wolontariuszy wyliczony został na 7 300 zł.

Projekt był realizowany w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie oraz Stowarzyszeniem na rzecz przeciwdziałania uzależnieniom oraz wspierania rozwoju psychicznego dzieci i młodzieży „Szansa” w Krotoszynie. Projekt wspierali również: Krotoszyński Ośrodek Kultury, I Liceum Ogólnokształcące, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera, Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny, Zdunowski Ośrodek Kultury, którzy bezpłatnie użyczali pomieszczeń do przeprowadzenia zajęć. Poprzez promocję projektu wspierali nas: Miasto i Gmina Krotoszyn, Miasto i Gmina Koźmin Wlkp., Miasto i Gmina Kobylin, Miasto i Gmina Zduny, Miasto Sulmierzyce, Gmina Rozdrażew oraz Gazeta Krotoszyńska i portal Brawo Senior.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć: PCPR Krotoszyn

ikona daty05-12-2017, 11:54 ikona autoraPB ikona wyświetleń1481
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt