Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45258529
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Jubileuszowe zawody strzeleckie

5 grudnia 1997 r. po prawie półrocznej przebudowie piwnic dawnej kuchni wojskowej doszło do otwarcia pięknej 12 stanowiskowej strzelnicy pneumatycznej, najładniejszej wówczas w Wielkopolsce.

Otwarcia czyli przecięcia wstęgi dokonała mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska w obecności władz samorządowych gminy i władz wojewódzkich oraz centralnych LOK z ówczesnymi prezesami czyli Grzegorzem Jarząbkiem i Janem Wilnerem z Kalisza.

Przez 20 lat strzelnica ta tętni życiem i gwarem młodzieży. Cotygodniowe treningi, zawody strzeleckie, akcje ZIMA i LATO z LOK oraz treningi młodzieży i osób niepełnosprawnych to codzienność w działalności strzelnicy.

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć osoby, które najbardziej zaangażowały się w jej budowę, m.in. Zdzisława Jerzaka, Bolesława Marcinka, Piotra Łagodzkiego oraz burmistrza Juliana Joksia i ówczesnego dyrektora OSiR-u Ryszarda Nowaczyka. Z braku miejsca nie wymienię bardzo licznej grupy sponsorów, którzy w różny sposób wspomogli lokowców w tym zbożnym dziele. Strzelnica to tylko obiekt, którego prowadzeniem zajmowali się wspomniany już Zdzisław Jerzak, Jerzy Zawieja, Zenon Grabus, Antoni Azgier, a ostatnio Jurek Lech. Przez 20 lat funkcjonowania strzelnicy przewinęło się około 30 tys osób w tym ok 80 % to młodzież szkolna, która uczestniczyła w około 1000 treningów i ok 400 zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej.

Przez okres 20 lat uczestnicy treningów i zawodów zużyli grubo ponad milion sztuk śrutu i ponad 200 tys sztuk tarcz.

 

Z okazji jubileuszu 20-lecia funkcjonowania strzelnicy pneumatycznej Zarząd Powiatowy LOK zaprosił na Jubileuszowe zawody władze samorządowe gmin i powiatu. Ostatecznie 5 grudnia 2017 r. na strzelnicy pojawili się reprezentanci władz samorządowych z Kobylina, Krotoszyna i Starostwa Powiatowego i to oni rozstrzygnęli między sobą walkę o wspaniałe puchary w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

Uczestników powitał prezes ZP LOK Leszek Ostojski, a krótki rys z historii budowy i działania strzelnicy przedstawił Antoni Azgier - ostatni z działaczy, którzy tę strzelnicę budowali. Uczestnicy mogli także między konkurencjami przeglądnąć kroniki Krotoszyńskiej Organizacji Lokowskiej prowadzone od 1987 r. przez Antoniego Azgiera. Zawody składały się z trzech konkurencji tj. strzelania z karabinu i pistoletu pneumatycznego oraz rzutów lotkami do tarczy. Suma uzyskanych w tych trzech konkurencjach punktów decydowała o kolejności w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

 

Wyniki zawodów:


Drużynowo:

1. Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn - 394 pkt (Bogna Rabenda, Robert Grządka, Piotr Walkowiak),

2. Starostwo Powiatowe Krotoszyn - 392 pkt (Danuta Kułaga, Waldemar Wronecki, Grzegorz Ziętkiewicz),

3. Urząd Miasta i Gminy Kobylin - 375 pkt (Sylwia Wachowiak, Tomasz Lesiński, Paweł Wasielewski).

 

Indywidualnie:

1. Wronecki Waldemar - Starostwo Powiatowe - 175 pkt,

2. Walkowiak Piotr - UMiG Krotoszyn - 174 pkt,

3. Wasielewski Paweł - UMiG Kobylin - 153 pkt.

 

Najlepszą zawodniczką została Danuta Kułaga ze Starostwa, która uzyskała 108 pkt.

 

Na zakończenie zawodów organizatorzy zaprosili uczestników na kawę, herbatę i słodkie pieczywo, a następnie prezes ZP LOK wręczył drużynom i najlepszym zawodnikom pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez ZP LOK w Krotoszynie.

 

Tekst i udostępnienie zdjęć:

Antoni Azgier

ikona daty06-12-2017, 11:57 ikona autoraPB ikona wyświetleń1632
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt