Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45258922
Wiadomości
XVII Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców o Puchar Burmistrza Krotoszyna

Dnia 2 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się kolejny już XVII Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców o Puchar Burmistrza Krotoszyna w kat. klas czwartych i piątych. Do Krotoszyna przyjechały ekipy z Milicza, Międzyrzecza, Poznania, Jarocina i Wrocławia.

 

W „trójkach” było osiem zespołów, które tworzyły dwie grupy po cztery ekipy. Grano, każdy z każdym. Dwa najlepsze kluby z grup, grały o miejsca I-IV, pozostałe o miejsca V-VIII. Ostatecznie, w zawodach triumfowali gospodarze UKS POLON KROTOSZYN pierwszy zespół w składzie: Łęcki Tomasz, Ciepły Mikołaj, Nowaczyk Jan oraz Ligęza Sebastian. Drugie miejsca zajęła Jedynka Poznań, na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Jarocina. Bardzo dobrze w turnieju, zaprezentował się drugi zespół UKS POLON w składzie: Malczewski Wojciech, Stanikowski Antoni, Wachowiak Olaf oraz Ostój Marcin zajmując V miejsce (trener p. M. Parczyński).

 

W kategorii „dwójek” brało udział 16 drużyn, które podzielono na cztery grupy. Do grupy finałowej 1-4 awansowały drużyny z pierwszych miejsc, o miejsca 5 – 8 drużyny z drugiego miejsca i tak dalej. Gospodarze UKS Polon wystawił trzy drużyny. Dla niektórych chłopców był to pierwszy turniej, więc trema była bardzo duża . Drużyny Polonu zajęły w swoich grupach kolejno drugie i trzecie miejsca, dlatego po eliminacjach znalazły się w grupie B w walce o miejsca 5-8 i 9 -12. Chłopcy spisali się bardzo dobrze wygrywając swoją grupę i ostatecznie w turnieju zajmując kolejno miejsca V, VIII i IX. W kat. „dwójek” zwyciężyła drużyna z Poznania, przed Orlikami z Międzyrzecza, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Wrocławia. Drużyny „dwójek” UKS POLON wystąpiły w składzie: Wojciech Kalak, Remigiusz Góralski, Marcel Czapracki, Jakub Woźny, Filip Urny, Mikołaj Żyto, Mateusz Pogoda, Jakub Konrady (trener p. H. Wronek). Chłopcy z Polonu zdobyli niezbędne doświadczenia i w kolejnych turniejach na pewno efektywniej wykorzystają swoje umiejętności.

 

Nagrody i medale wręczał drużynom Burmistrz Krotoszyna p. Franciszek Marszałek, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 p. Sławomir Chlebowski oraz p. Roman Wosiek z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.

Turniej odbył się dzięki środkom finansowym pozyskanym w konkursie ofert UMiG Krotoszyn. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Krotoszynie oraz UKS Polon Krotoszyn.

 

Końcowa klasyfikacja trójek:

1. UKS POLON KROTOSZYN I

2. Jedynka Poznań I

3. MKS Jarocin I

4. Dwójka Milicz I

5. UKS POLON KROTOSZYN II

6. Dwójka Milicz II

7. Jedynka Poznań II

8. MKS Jarocin II

 

Końcowa klasyfikacja dwójek:

1. Jedynka Poznań

2. Orliki Międzyrzecz

3. Volley Gang Wrocaw

4. MKS Jarocin

5. UKS POLON KROTOSZYN III …

8. UKS POLON KROTOSZYN II

9. UKS POLON KROTOSZYN I

 

Tekst i udostępnienie zdjęć: Szkoła Podstawowa nr 8

ikona daty07-12-2017, 08:34 ikona autoraPB ikona wyświetleń1452
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt