ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44280804
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Piękna Gmina. Maria Banaszek tworzy cuda z papieru

Maria Banaszek ma 28 lat i mieszka w Bożacinie. Na co dzień spędza czas w pracy w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Koźminie Wielkopolskim. Tam pracuję jako pracownik poligrafii. Od małego dziecka lubiła coś wycinać, składać i rysować, ale pasja do origami narodziła się w 2013r. Marysia pamięta, że dostała w prezencie figurkę zajączka wykonaną techniką origami modułowego, który bardzo jej się spodobał i w ten sposób zaczęła tworzyć różne figury z papieru. Origami składa, ponieważ to lubi. Mówi: - Nauczyłam się tego sama, na początku nie wychodziło mi to zbyt dobrze, ale z czasem tworzyłam coraz lepsze figury np. misie, serduszka, samoloty, wazony, kwiaty, wózki, gołębie, zajączki, bałwanki i elfy oraz wiele innych papierowych figur. Z papieru potrafię zrobić wszystko, ponieważ to kocham.

Pomysłów na tworzenie modeli metodą orgiami modułowego jest dużo. Żeby zrobić np. figurkę łabędzia, potrzebuje około 9 godzin. Składa go z 822 elementów. Wykonanie łabędzia, pomimo że jest mały, jest bardzo pracochłonne. Najwięcej czasu zajęło jej stworzenie wazonu, który robiła około 5 dni i składał się z on 3354 sztuk malutkich części. Marysia nie pamięta, ile już stworzyła w życiu modeli, ale przez parę lat na pewno nazbierałoby się ich bardzo dużo. Na swoją pasję znajduje czas wieczorami po pracy albo w weekendy. Lepiej pracuje się jej w okresie jesienno- zimowym, gdy więcej czasu spędza w domu. Uważa, że origami każdy może składać, ale musi to lubić, być cierpliwym i mieć trochę wolnego czasu. Nasza pasjonatka bardzo chciałaby kiedyś wyzdrowieć, ponieważ zmaga się z chorobą nerek, która bardzo utrudnia jej życie. Marzy o tym, by polecieć wysoko balonem i zobaczyć z góry Polskę.

- Myślę, że część marzeń kiedyś spełnię, ale najpierw muszę dołożyć wszelkich starań, by w przyszłości wygrać z chorobą, z którą zmagam się od dziecka – mówi.

ikona daty07-12-2017, 12:39 ikona autoraib ikona wyświetleń1577
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt