ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44401927
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja15-12-2017 13:45
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć7
Świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

 

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej 13 grudnia 2017r. odbyło się świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego była omawiana książka Dane wrażliwe Ewy Nowak.  Klubowiczki  podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie nawzajem życzenia.

 

Uczestnikami spotkań klubowych są osoby lubiące czytać i rozmawiać o tym co czytają. Choć klubowy czytelnik powinien być otwarty na nowe wyzwania, nie musi się wykazywać znajomością literatury ani umiejętnością prowadzenia poważnych dyskusji.

 

Spotkania klubu przebiegają przy ciastku i herbacie, w miłej atmosferze, którą uczestnicy zawdzięczają oryginalnym zasadom. Wśród nich największe znaczenie ma szacunek wobec opinii dyskutantów- im więcej różnych punktów widzenia, tym lepiej. Zajęcia są przyjemne, bo podczas nich panuje dobrowolność wypowiedzi, a gusty czytelnicze klubowiczów nie są przez nikogo osądzane. Tolerancja sięga dalej- nawet jeśli książka nie podoba się klubowiczom, podejmują próbę jej przeczytania. Dlatego przychodzą na spotkania nawet, jeśli nie są w stanie dokończyć lektury. Zasadą nadrzędną jest dobra zabawa, dlatego każdy członek klubu jest mile widziany. Nigdy więc nie brakuje tych, których interesują nowi autorzy i nowe książki. Wszyscy członkowie DKK w Bibliotece wypowiadają się o spotkaniach pozytywnie uważając, że są ciekawe, bo omawianymi książkami są zawsze najnowsze bestsellery.


Liczba zainteresowanych klubowiczek, których nie trzeba zachęcać do wzięcia udziału w dyskusjach o książkach, ich autorach, do wymiany poglądów i refleksji zwiększa się co roku, zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytaniem od nowego roku 2018. To duży sukces wszystkich orędowników czytania w naszej książnicy. Jak widać książki nie muszą być nudne, a rozmowa o nich wymuszona i tendencyjna.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk, zdjęcia: Klaudia Mielcarek

 

ikona daty15-12-2017, 13:43 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1799
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt