Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45232977
Wiadomości
grafika
Noworoczna wycieczka rowerowa

Tradycyjnie już 1 stycznia członkowie Klubu Turystki Rowerowej „PELETON” rozpoczęli kolejny rok rowerową wycieczką. O godz 10.00 przy szopce na krotoszyńskim Rynku spotkało się pięciu entuzjastów turystyki rowerowej.

Po złożeniu sobie noworocznych życzeń, ustaliliśmy trasę tej pierwszej w 2018r rowerowej wycieczki. Wiodła ona z Rynku przez ulicę Zdunowską, 56 PP Wlkp., Bolewskiego i ścieżkę rowerową do Chachalni. Pierwszy przystanek zrobiliśmy na leśnym parkingu nieopodal studni św. Marcina.

Dalej przy nieco poprawiającej się pogodzie pojechaliśmy do Chwaliszewa i dalej przez Biadki, Paprotki nad staw pocegielniany, gdzie zrobiliśmy kolejny postój. Teraz już prosto przez Gorzupię do Krotoszyna. Na Błoniu testowaliśmy nową ścieżkę rowerową, naprawdę świetnie zrobiona.  Mamy tylko uwagę do decydentów, by ścieżka przecinała ulicę Wiśniową po prawej stronie ronda, jadąc od strony Błonia. Nie bardzo rozumiemy, po co rowerzyści mają przecinać Stawną dwa razy: przed i za rondem?

Po trzech godzinach spacerowej jazdy i pokonaniu 30 km zameldowaliśmy sie ponownie na Rynku. Przyjemność uczestniczenia w tej pierwszej rowerowej eskapadzie mieli: Adam Dąbrowski, Rafał Szóstak, Robert Radajewski, jedyny przebrany Stasiu Stanisławski i Antoni Azgier.

Antoni Azgier

 

ikona daty05-01-2018, 14:40 ikona autoraib ikona wyświetleń1403
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt