Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45186946
Wiadomości
grafika
Zaproszenie na badanie profilaktyczne płuc


Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” realizując prowadzone od lat na rzecz mieszkańców powiatu krotoszyńskiego przedsięwzięcia zdrowotne rozpoczyna z dniem 1 lutego 2018 roku tegoroczne zadania w tym zakresie.

Rozpoczynamy od współfinansowanego przez Powiat Krotoszyński projektu pod hasłem „Moja decyzja – Moje życie”, którego przedmiotem jest profilaktyka chorób układu oddechowego, na które w Polsce cierpi ponad 6 mln ludzi a liczba ta sukcesywnie rośnie. Wg aktualnych statystyk rocznie umiera z tego powodu 40 tys. Polaków, w tym 22 tys. osób z powodu raka płuc i 15 tys. osób z powodu drugiej groźnej choroby jaką jest przewlekła obturacyjna choroba płuc. Za kontynuacją rozpoczętych w roku 2017 działań przemawiają także wyniki przeprowadzonej w tym czasie na terenie powiatu akcji badań profilaktycznych, w wyniku której w grupie 75 przebadanych pacjentów wykryto 15 przypadków chorobowych, tj.:

  • 12 przypadków podejrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc,
  • 2 przypadki podejrzenia guza płuc,
  • 1 przypadek podejrzenia zapalenia płuc.

Wszystkie te osoby skierowano do poradni lekarza rodzinnego celem wdrożenia dalszych badań specjalistycznych i podjęcia skutecznej walki poprawiającej komfort codziennego życia, jak i walki ratującej w przypadku raka płuc nasze życie.

 

Z uwagi na powyższe fakty Stowarzyszenie "POMÓŻMY SOBIE" organizuje kolejną akcję badań profilaktycznych i zaprasza mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego powyżej 40-go roku życia, a w szczególności czynnych i biernych palaczy tytoniu a także osoby, które odczuwają objawy typu przewlekły kaszel, duszności, odksztuszanie wydzieliny z zawartością krwi, ból w klatce piersiowej, nawracające infekcje dróg oddechowych. chrypka, uczucie zmęczenia itp. na badania profilaktyczne pozwalające na wczesne wykrycie chorób płuc, m. in. takich jak: rak płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma. Pakiet zaplanowanych badań obejmuje:

  1. badanie rentgenowskie klatki piersiowej (wykonanie zdjęcia rtg),
  2. wykonanie spirometrii, tj. badania objętości i pojemności płuc, które pozwoli ocenić sprawność oddechową pacjenta,
  3. badanie osłuchowe płuc przez lekarza pulmonologa,
  4. specjalistyczną diagnozę będącą oceną stanu zdrowia pacjenta, a w przypadku stwierdzonej choroby skierowanie na dalsze leczenie.

Badania będą prowadzone w Zakładzie Opieki Medycznej „CER-MEDIC” Sp. z o.o. w Krotoszynie przy ul. Przemysłowej 19. Ponieważ liczba badań jest ograniczona zgłoszenia osób zainteresowanych akcją będą przyjmowane pod nr tel. 663 430 330 codziennie od godz. 11,00 do godz. 14,00 począwszy od dnia 15 lutego 2018 roku. W tym czasie każdy uzyska także wszystkie niezbędne informacje związane z organizacją i przeprowadzeniem poszczególnych badań.

 

Środki pozyskane na projekt „Moja decyzja – Moje życie” pozwalają w pełni sfinansować wszystkie zaplanowane w jego ramach badania oraz zapewniają każdemu beneficjentowi bezpośredni kontakt ze współpracującym z organizatorem badań specjalistą pulmonologiem. Dla zainteresowanych mieszkańców powiatu krotoszyńskiego badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania od lekarza rodzinnego.

 

Zastanów się nad problemem i skorzystaj z szansy sprawdzenia swojego stanu zdrowia.

 

Aleksandra Opalińska

Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE”

ikona daty07-02-2018, 08:29 ikona autoracki mg ikona wyświetleń2061
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt