Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45131920
Wiadomości
grafika
Seniorzy poznawali smartfony w bibliotece

 

Od 13 lutego do 6 marca, w każdy wtorek, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krotoszynie brali udział w szkoleniu z obsługi smartfonów.


Biblioteka zorganizowała dla uczestników cztery spotkania, podczas których seniorzy uczyli się obsługiwać dotykowe telefony oraz poznawali ich możliwości. Na pierwszych zajęciach odpowiedzieliśmy na pytanie „Co to jest smartfon?” oraz udało się omówić wszystkie podstawowe czynności związane z korzystaniem z nowoczesnych telefonów. Podczas drugich zajęć skupiliśmy się na pisaniu i odczytywaniu wiadomości SMS. Uczestnicy dowiedzieli się jak urozmaicić wiadomość z użyciem zdjęć i „uśmieszków”, wysłać ja do wielu odbiorców oraz jak napisać SMS głosem. Podczas trzecich zajęć uczyliśmy się fotografii oraz nagrywania filmów. Czwarte zajęcia zostały poświęcone nauce Google Play – usługi pozwalającej instalować aplikacje w telefonie. Spotkania zostały przygotowane i przeprowadzone przez bibliotekarza Mateusza Jędrzejaka.


Mamy nadzieję, że zajęcia pozwoliły seniorom lepiej poznać smartfony. Korzystanie z nich staje się powoli nieuniknione, ze względu na to, że producenci wycofują się z tworzenia kolejnych modeli „prostych” telefonów.


Tekst i zdjęcia: KBP

 

 

ikona daty09-03-2018, 13:12 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1408
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt