Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45126701
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Wędrownicy byli w Krotoszynie

W miniony weekend odbyła się ósma edycja wielkopolskiego zlotu wędrowników- wZlot.

W tym roku gospodarzem imprezy był Krotoszyn. Organizatorzy z naszego hufca stanęli na wysokości zadania i przyjęli 500 wędrowników z całej Wielkopolski. To prawdopodobnie największa z dotychczas zorganizowanych imprez harcerskich na ziemi krotoszyńskiej. Goście zostali przyjęci w SP nr 1 oraz hali widowiskowo-sportowej. Cały obiekt wypełniony został po brzegi przez młodych ludzi, którzy jak co roku spotykają się na tej imprezie. wZlot to spotkanie harcerzy w wieku 16-21 lat. W czasie zlotu odbywają się bardzo różnorodne zajęcia i przygotowywane są niespodzianki i atrakcje. W piątkowy wieczór miało miejsce oficjalne rozpoczęcie zlotu i podziękowanie tym, którzy wsparli jego organizację. Po nim odbył się pokaz teatru ognia Infernal z Krotoszyna. Po tych wydarzeniach uczestnicy jeszcze przez długie godziny nocne rozmawiali, spotykali się i integrowali.

Sobotni program był bardzo różnorodny, wiele zajęć dla uczestników odbyło się na terenie miasta, w różnych miejscach. Uczestnicy dzięki temu mogli zwiedzić miasto, a przede wszystkim wziąć udział w ciekawych zajęciach. Harcerze mogli między innymi spróbować swoich sił we władaniu mieczem, zagrać w grę miejską, podyskutować, nauczyć się rysować komiksy, składać origami, posługiwać sprzętem linowym. Po południu można było wysłuchać jednej z ośmiu wybranych prelekcji na różne tematy, od autostopowej wyprawy przez Australię po wyprawę speleologiczną do najgłębszej jaskini świata. Wieczorem na uczestników czekał koncert Pawła Czekalskiego i scena otwarta, na której uczestnicy mogli prezentować własne umiejętności wokalne. Po koncercie znów czas wypełniły rozmowy, spotkania i integracja środowisk.

Niedziela minęła pod znakiem podsumowania i zakończenia. Jeszcze przed południem harcerze stanęli do apelu, po którym zawiązali krąg i ruszyli do domów z nowymi znajomymi i z nowymi wspomnieniami.

ikona daty14-03-2018, 09:53 ikona autoraib ikona wyświetleń1122
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt