Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45270075
Wiadomości
grafika
Finał Wielkopolski w piłce siatkowej chłopców

We wtorek 17 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 8 była organizatorem Mistrzostw Wielkopolski w ramach XIX Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej chłopców. Przyjechało do nas 8 najlepszych szkół z województwa. Drużyny zostały rozlosowane do 2 dwóch grup. Grano do dwóch wygranych setów do 25 punktów oraz tie-break do 15. Ósemka Krotoszyn znalazła się w bardzo silnej grupie z SP15 Poznań, SP1 Turek oraz SP5 Jarocin. Zawodnicy nie dali szans swoim rówieśnikom wygrywając wszystkie mecze grupowe. W półfinale spotkali się z drużyną ze SP w Jabłonnie wygrywając do 6 oraz do 20 punktów. Drugą grupę też bez straty punktu wygrała ekipa z SP7 Krotoszyn. W półfinale zespół z Parcelek ograł swoich rówieśników z Jarocina 2:0. Z tego też względu Finał zapowiadał się bardzo interesująco, gdyż spotkały się w nim dwie drużyny z Krotoszyna. Ósemka zaczęła bardzo nerwowo i po błędach własnych oraz ambitnej grze zawodników z SP7 przegrała pierwszego seta 19:25. W drugim secie zespół w składzie: Paweł Pęcak, Jakub Hylewicz, Krzysztof Szymlet, Filip Wawrocki oraz Sebastian Ligęza bez problemu poradziła sobie z kolegami z Parcelek 25:18. Tie-break musiał zadecydować o Mistrzostwie. Ósemka wyszła w składzie Adrian Gromski, Wiktor Mackiewicz, Filip Pinkowski, Jakub Hylewicz oraz Tobiasz Florczyk i Tomek Łęcki. Od samego początku zawodnicy byli bardzo skoncentrowani, starając się do minimum ograniczyć błędy własne. To zaprocentowało, gdyż wygrali 15:8 i tym samym zespół z Ósemki został Mistrzem Wielkopolski w siatkówce chłopców. Ten sukces upoważnia drużynę do reprezentowania Wielkopolski przez drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mistrzostwach Polski w Głuchołazach, które odbędą się w maju.

W meczu o 3 miejsce wystąpiły SP Jabłonna i SP5 Jarocin. Zawodnicy z Jarocina wygrali ten pojedynek 2:1.

W meczu o 5 miejsce walczyły zespoły z SP15 Poznań oraz SP6 Piła. W tie-breaku lepsi okazali się zawodnicy z Poznania wygrywając 2:1 .

W meczu o 7 miejsce lepsi okazali się zawodnicy z SP1 Turek wygrywając 2:1 z SP9 Leszno.

W uroczystym podsumowaniu wzięli udział zastępca burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke oraz prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, którzy wręczyli nagrody rzeczowe i indywidualne.

 

Nagrody indywidualne ufundowane przez organizatora Finału, Urząd Miejski w Krotoszynie oraz Akademię Talentów otrzymali:

Wyróżnienia indywidualne:

MVP Finału Wielkopolski – Adrian Gromski – SP8 Krotoszyn

Najlepszy atakujący – Łukasz Ostój – SP7 Krotoszyn

Najlepszy zagrywający – Franciszek Krawczyk – SP 7 Krotoszyn

Najlepszy rozgrywający – Wiktor Mackiewicz – SP8 Krotoszyn

Najlepszy przyjmujący – Krzysztof Wojciechowski – SP5 Jarocin

Najlepszy blokujący – Jakub Hylewicz – SP8 Krotoszyn

 

Kolejność końcowa:

1. SP8 Krotoszyn

2. SP7 Krotoszyn

3. SP5 Jarocin

4. SP Jabłonna

5. SP15 Poznań

6. SP6 Piła

7. SP1 Turek

8. SP9 Leszno

 

Skład SP8 Krotoszyn: Adrian Gromski, Wiktor Mackiewicz, Filip Pinkowski, Tobiasz Florczyk, Tomek Łęcki, Jakub Hylewicz , Paweł Pęcak, Krzysztof Szymlet, Filip Wawrocki oraz Sebastian Ligęza. Trenerzy: Sławomir Chlebowski i Maciej Parczyński

Skład SP7 Krotoszyn: Franciszek Krawczyk, Mateusz Mayer, Łukasz Ostój, Wojciech Pawelczak,, Krystian Talaga, Kacper Kaczmarek, Stansław Robakowski, Michał Sasin, Patryk Wałęsiak, Kacper Wawrzyniak, Bartosz Wiatrak. Trenerzy: Tomasz Horyza i Piotr Robakowski

 

Patronat medialny nad Finałem Wielkopolski objęła glokalna.pl – gazeta internetowa.