Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45269720
Wiadomości
grafika
Zajęcia dla fanów grafiki komputerowej

 

11 maja 2018 r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbyła się lekcja grafiki komputerowej 3D, w której uczestniczyli uczniowie z krotoszyńskich szkół. Podczas spotkania prowadzący wdrażali młodzież w obsługę programu Google Sketchup 6, który jest niezbędny do tworzenia trójwymiarowych obiektów. Podążając za wskazówkami prowadzących goście biblioteki zbudowali od podstaw bryłę domu, następnie dodali pokrycie ścian i dodatkowe obiekty, takie jak drzewa i meble. Okazało się, że wykorzystywany przez profesjonalnych architektów i projektantów program wcale nie jest trudny w obsłudze, a uczestnicy szybko zaczęli tworzyć własne wizje w przestrzeni 3D.

 

W zajęciach wzięli udział fani grafiki komputerowej w różnym wieku - uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz technikum informatycznego. Mamy nadzieję, że zajęcia zachęcą uczestników do dalszej zabawy z trójmiarem. Lekcję przeprowadzili pracownicy biblioteki: Klaudia Mielcarek oraz Mateusz Jędrzejak.

 

Następne spotkanie, podczas którego poznamy bardziej zaawansowany program Blender, odbędzie się w czerwcu. Dokładna data pojawi się na stronie www biblioteki oraz na naszym Facebooku (facebook.com/kbpkrotoszyn).

 

Tekst i zdjęcia: KBP

 

 

ikona daty17-05-2018, 10:28 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń567
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt