ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44339718
znajdz_lokal_780_bez.jpg
Wiadomości
grafika
Eliminacje powiatowe do 25. Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

 

22 maja br. w Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe do 25. Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Do etapu powiatowego konkursu przystąpiło 9 uczniów z dwóch szkół powiatu krotoszyńskiego - Szkoły Podstawowej nr 5 w Krotoszynie i Branżowej Szkoły I Stopnia z Kobylina. Uczestnicy przystąpili do szczegółowego testu pisemnego, przygotowanego przez organizatora głównego - Towarzystwo Samorzadowe w Koninie, obejmującego wiedzę o samorządzie terytorialnym, organizacjach pozarządowych i Unii Europejskiej w kontekście współpracy z samorządem. Po 45 minutach wyłoniono zwycięzce etapu - była to Wiktoria Fila z SP5, oraz po emocjonującej dogrywce ustnej - zdobywce II miejsca - Rafała Rettiga, również z SP5.

 

Oboje reprezentować będą powiat krotoszyński podczas wojewódzkiego finału konkursu w Zychlinie k. Konina już w czerwcu br.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Zwycięzcom, oprócz prawa udziału w wielkim finale, przyznano też nagrody rzeczowe.

 

Marta Koniecpolska