ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
44339891
znajdz_lokal_780_bez.jpg
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Piękna Gmina. Droga krzyżowa w Różopolu

W Wielki Piątek 30 marca odbyła się droga krzyżowa, zorganizowana przez OSP Różopole przy współpracy Rady Sołeckiej Różopola, prowadząca do kościoła parafialnego pw. św. Wojciecha w Kobiernie.

Rada sołecka, OSP i inne organizacje wsi Różopole oraz mieszkańcy okolicznych wiosek licznie uczestniczyli w wydarzeniu. Całą rzeszę parafian prowadził druh OSP Różopole Stanisław Wachowiak swoim zabytkowym wozem strażackim. Za nim podążali najmłodsi i młodsi druhowie OSP, zabezpieczali drogę pochodniami, dbając o bezpieczeństwo. Starsi druhowie nieśli krzyż, który został przeniesiony do kościoła. Krzyż był przekazywany parafianom z Różopola, Jasnego Pola, Gorzupi, Tomnic, Durzyna, Brzozy, Dąbrowy, Kobierna, a także rolnikom, ministrantom, młodzieży.

W drodze krzyżowej przewodniczył ks. prałat Ryszard Dziamski, proboszcz parafii Kobierno, oraz wikary ks. Leszek Wojtasik. Podążający w modlitwie i skupieniu pątnicy mieli okazję wysłuchać rozważań Męki Pańskiej przygotowanej przez młodzież ze wspólnoty młodzieżowej. Wszyscy wierni przebyli drogę długości ok. 6 km. Strażacy OSP Różopole wnieśli krzyż do kościoła, pełnili wartę, a po uroczystościach oddali hołd ukrzyżowanemu Chrystusowi. Proboszcz podziękował policji i straży za dbanie o bezpieczeństwo, a wszystkim parafianom za liczny udział w XXII Parafialnej Drodze Krzyżowej.

Magdalena Włoch

ikona daty04-06-2018, 15:20 ikona autoraib ikona wyświetleń703
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt