Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45693577
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
Dzień Papieski w Orpiszewie

Jan Paweł II Wielki Papież, Polak, Patriota – pod tym hasłem w niedzielę 27 października w Wiejskim Domu Kultury w Orpiszewie odbył się Dzień Papieski z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Ojciec Święty Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Z nauczania papieskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Orpiszewie wybrali niektóre przesłania skierowane do wszystkich ludzi dobrej woli i przedstawili je w montażu słowno – muzycznym. Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci. Spotkanie było wyjątkowe nie tylko ze względu na Osobę Papieża, ale również na uniwersalność i ponadczasowość Jego słów , jako naszego Rodaka i Wielkiego Patrioty.

 

Uroczystość tę dla mieszkańców, społeczności Orpiszewa oraz ich gości zorganizowała Społeczność Szkolna we współpracy z Radą Sołecką ,Radą Rodziców, KGW i Panią Radną.

Widowisko to dostarczyło wiele wzruszeń widzom w atmosferze zadumy i refleksji. Każdy z przybyłych gości miał okazję skosztowania papieskich kremówek.

 

Elżbieta Rogowska

ikona daty09-11-2018, 11:13 ikona autoraib ikona wyświetleń576
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt