Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45234828
Wiadomości
grafika
Dla Niepodległej w Chwaliszewie

 

W dniu 9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie odbyły się uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Całość rozpoczęła się punktualnie o godz. 18.00 uroczystą mszą za Ojczyznę w parafii pod wezwaniem św. Mikołaja, którą uwiecznił przemarsz w asyście orkiestry dętej z Sulmierzyc, w blasku świateł pochodni niesionych przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaliszewie. W przemarszu uczestniczyła cała miejscowa społeczność. W kolejnej części obchodów uczniowie i przedszkolaki Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego zaprezentowali okolicznościowe przedstawienie przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Lucyny Radojewskiej-Felczak, Alicji Grzywaczewskiej oraz Michała Chwalińskiego. Uroczystość uświetnił śpiewający razem ze szkolnym zespołem, chwaliszewski chór „Lira”. Patriotyczne sceny przeplatane wspaniale dobranymi utworami muzycznymi poruszyły serca wszystkich uczestników uroczystości. Całość przedstawienia zakończył taniec dla Niepodległej w wykonaniu dzieci klas najmłodszych.

W trakcie wieczornicy zostały również ogłoszone wyniki szkolnych konkursów ogłoszonych w związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Laureatami konkursu „Selfie z Niepodległą” zostali: I miejsce Filip Filipczak, II miejsce Mikołaj Grobelny i III miejsce Nikodem Szczęsny. W konkursie na prezentację multimedialną „Droga do Niepodległości” zwyciężyli: I miejsce Adam Jankowski, II miejsce Miłosz Pospiech, III miejsce Bartosz Polak oraz wyróżnienie Tomasz Kostka.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Chwaliszewie, Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja, PSL Oddział w Chwaliszewie, OSP Chwaliszew, Koło Emerytów i Rencistów oddział w Chwaliszewie bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości, a także tym, którzy uczestniczyli w tak ważnych obchodach.