Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45272680
Wiadomości
Certyfikat dla Urzędu Miejskiego (fot.)

28 czerwca 2007 r. na sesji Rady Miejskiej odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów legalności Microsoft oraz CompNet dla Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Wyróżniono nas Certyfikatem Legalności Microsoft License Management oraz Certyfikatem Jestem legalny. Jest to dowód na to, iż w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie pracujemy wyłącznie na licencjonowanym oprogramowaniu, wykorzystując je zgodnie z prawem. Firma CompNet - specjalizująca się w rozwiązaniach audytowych dla jednostek budżetowych, małych i średnich firm oraz dużych korporacji jako Microsoft License Management Partner - wdrożyła zasady i procedury zarządzania oprogramowaniem w naszym Urzędzie Miejskim. W ramach profesjonalnie wykonanych usług audytowych zinwentaryzowano oprogramowanie zainstalowane we wszystkich komputerach Urzędu Miejskiego, po czym porównano je z zakupionym oprogramowaniem. Po weryfikacji i analizie zestawionych danych oceniono efektywność wykorzystania systemów komputerowych oraz wskazano najefektywniejsze metody legalizacji lub zakupów. Po przeprowadzonym audycie pracownicy CompNetu przeprowadzili fachowe i rzetelne szkolenie dla wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego z korzystania z oprogramowania i przestrzegania procedur zarządzania oprogramowaniem. Pełna kontrola nad licencjami zapewnia wykorzystywanie ich zgodnie z prawem i w sposób dający maksimum korzyści dla Urzędu.
Stosując procedury zarządzania licencjami w znaczący sposób ograniczyliśmy niebezpieczeństwo zawiązane z wirusami, które mogą zaatakować sieć komputerową w Urzędzie Miejskim. Dzięki standaryzacji wersji oprogramowania zmniejsza się liczba problemów związanych z udostępnianiem plików, a komunikacja staje się łatwiejsza. Użytkownicy mogą bez przeszkód wspólnie pracować, co z kolei może prowadzić do zwiększenia produktywności - a wydajny urzędnik to wydajny urząd. Dokładnie wiemy, ile licencji posiadamy na każdy tytuł oprogramowania, więc zamiast kupować coraz więcej, możemy dokonać ponownego wdrożenia oprogramowania z działu do działu, a to w znaczny sposób obniża koszty funkcjonowania urzędu. W ramach przeprowadzonej usługi audytowej firma CompNet zapewniła nam poufność przetwarzanych informacji oraz pełny zakres obsługi technicznej i szkoleniowej oraz terminowe wykonanie audytu oprogramowania, wykazując się przy tym pełnym profesjonalizmem, potwierdzonym międzynarodowymi kompetencjami Microsoftu.
Firma CompNet wykonała powierzone zadanie, sumiennie przygotowując stosowne raporty i zestawienia, jak również przedstawiła nam metody prawidłowego ewidencjonowania i przekazywania oprogramowania użytkownikom w naszym urzędzie. Posiadając legalne oprogramowanie, w znaczący sposób zwiększono bezpieczeństwo danych osobowych Klientów Urzędu zgromadzonych na serwerach. Klienci i partnerzy współpracujący z Urzędem Miejskim w Krotoszynie mogą się czuć bezpiecznie.

(cn) 

fot. Izabela Bartoś, nr 5 i 7 Waldemar Strzelecki  

img_3135_400

img_3136_400

img_3141_400

img_3142_400

img_3143a_400

img_3144_400

pict5809_400
ikona daty28-06-2007, 13:20 ikona wyświetleń6967
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt