ban_200_wyb-sam-2018-200px.jpg
Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
43863948
krotower-baner-780.jpg
Wiadomości
Certyfikat dla Urzędu Miejskiego (fot.)

28 czerwca 2007 r. na sesji Rady Miejskiej odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów legalności Microsoft oraz CompNet dla Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Wyróżniono nas Certyfikatem Legalności Microsoft License Management oraz Certyfikatem Jestem legalny. Jest to dowód na to, iż w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie pracujemy wyłącznie na licencjonowanym oprogramowaniu, wykorzystując je zgodnie z prawem. Firma CompNet - specjalizująca się w rozwiązaniach audytowych dla jednostek budżetowych, małych i średnich firm oraz dużych korporacji jako Microsoft License Management Partner - wdrożyła zasady i procedury zarządzania oprogramowaniem w naszym Urzędzie Miejskim. W ramach profesjonalnie wykonanych usług audytowych zinwentaryzowano oprogramowanie zainstalowane we wszystkich komputerach Urzędu Miejskiego, po czym porównano je z zakupionym oprogramowaniem. Po weryfikacji i analizie zestawionych danych oceniono efektywność wykorzystania systemów komputerowych oraz wskazano najefektywniejsze metody legalizacji lub zakupów. Po przeprowadzonym audycie pracownicy CompNetu przeprowadzili fachowe i rzetelne szkolenie dla wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego z korzystania z oprogramowania i przestrzegania procedur zarządzania oprogramowaniem. Pełna kontrola nad licencjami zapewnia wykorzystywanie ich zgodnie z prawem i w sposób dający maksimum korzyści dla Urzędu.
Stosując procedury zarządzania licencjami w znaczący sposób ograniczyliśmy niebezpieczeństwo zawiązane z wirusami, które mogą zaatakować sieć komputerową w Urzędzie Miejskim. Dzięki standaryzacji wersji oprogramowania zmniejsza się liczba problemów związanych z udostępnianiem plików, a komunikacja staje się łatwiejsza. Użytkownicy mogą bez przeszkód wspólnie pracować, co z kolei może prowadzić do zwiększenia produktywności - a wydajny urzędnik to wydajny urząd. Dokładnie wiemy, ile licencji posiadamy na każdy tytuł oprogramowania, więc zamiast kupować coraz więcej, możemy dokonać ponownego wdrożenia oprogramowania z działu do działu, a to w znaczny sposób obniża koszty funkcjonowania urzędu. W ramach przeprowadzonej usługi audytowej firma CompNet zapewniła nam poufność przetwarzanych informacji oraz pełny zakres obsługi technicznej i szkoleniowej oraz terminowe wykonanie audytu oprogramowania, wykazując się przy tym pełnym profesjonalizmem, potwierdzonym międzynarodowymi kompetencjami Microsoftu.
Firma CompNet wykonała powierzone zadanie, sumiennie przygotowując stosowne raporty i zestawienia, jak również przedstawiła nam metody prawidłowego ewidencjonowania i przekazywania oprogramowania użytkownikom w naszym urzędzie. Posiadając legalne oprogramowanie, w znaczący sposób zwiększono bezpieczeństwo danych osobowych Klientów Urzędu zgromadzonych na serwerach. Klienci i partnerzy współpracujący z Urzędem Miejskim w Krotoszynie mogą się czuć bezpiecznie.

(cn) 

fot. Izabela Bartoś, nr 5 i 7 Waldemar Strzelecki  

img_3135_400

img_3136_400

img_3141_400

img_3142_400

img_3143a_400

img_3144_400

pict5809_400
ikona daty28-06-2007, 13:20 ikona wyświetleń6744
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt